Vogošća savladala Borca u Banja Luci: Haseljić junak gostiju
Borac je večeras ugostio ekipu Vogošće u okviru 25. kola Premijer lige BiH za rukometaše. Borac je vezao tri gola na početku, no zatim je 'usporio' pa je Vogošća uspjela doći do preokreta u 15. minuti utakmice i povesti s 6:5. Vodstvo gostiju nije dugo trajalo, a ekipe su u nastavku igrale 'gol za gol' te je rezultat na poluvremenu glasio 13:12 za domaće. U drugom poluvremenu ista slika na terenu. Igralo se 'gol za gol' sve do 37. minute kada je Vogošća dobila duplo isključenje pa su domaći poveli u nastavku s 24:21. Ipak, Vogošćani se brzo vraćaju utakmicu, a rezultat sedam minute prije kraja glasio je 25:25. Četiri minute prije kraja Vogošća je povela, a zatim Haseljić brani te gosti odlaze na plus dva (29:27). Borac je u tim trenucima dobio sedmerac, no Haseljić je i to odbranio. Borac u narednom napadu smanjuje na jedan gol razlike. 30 sekundi prije kraja domaći dobijaju novi sedmerac, ali Haseljić još jednom brani za pobjedu njegovog tima rezultatom 29:28.

Krivaja : Sloga
Goražde 28 : 28 Sloboda
Izviđač 36 : 36 Konjuh
Čapljina : Maglaj
Gračanica : Vogošća
Leotar : Hercegovina