Kanga i Plavšić vratili Zvezdu na prvo mjesto
Fudbaleri Crvene zvezde vratili su se na prvo mesto na tabeli Superlige Srbije, pobedom nad Napretkom u Kruševcu rezultatom 2:1. ‘Crveno-beli’ su u utakmicu na stadionu pod Bagdalom ušli pod dodatnim pritiskom zbog pobede Partizana nad Vojvodinom, ali su uspeli da trijumfuju. Strelci su u drugom poluvremenu bili Gelor Kanga iz jedanaesterca i Srđan Plavšić, pa Zvezda sada ima 43 boda, isto koliko i večiti rival, ali je na prvoj poziciji jer je bila bolje plasirana u regularnom delu takmičenja. Duel u Kruševcu nije bio previše kvalitetan, što se posebno videlo u prvom poluvremenu, jer su obe ekipe imale samo po jednu dobru priliku. Neprecizni su bili Donald sa jedne, i Gobeljić sa druge strane, a mnogo više uzbuđenja viđeno je u nastavku. U 58. minutu sudija Bojan Nikolić pokazao je na belu tačku, posle duela Šljivića i Ruisa, a siguran izvođač bio je Kanga. Domaći su bili veoma nezadovoljni ovom odlukom, potom i zbog ofsajda na drugoj strani, a utakmica je rešena u 76. minutu. Plavšić, kojem je nešto ranije poništen gol zbog ofsajda, krunisao je odličnu akciju ekipe i volej udarcem zatresao mrežu Petrovića. Jedino što je domaćin uspeo da uradi do kraja utakmice bilo je da ublaži poraz preko Vukanovića i izabranici Miodraga Božovića stigli su do 26. trijumfa u sezoni.