"Crvena zvezda" se plasirala u finale ABA lige
Košarkaši „Crvene zvezde“ pobjedom nad ekipom „Budućnosti“ od 82:59 plasirala se u finale ABA lige. U prepunoj „FMP Areni“ u Železniku gosti su bolje počeli, zahvaljujući trojkama Suada Šehoviće. Ipak tada tim Dejana Radonjića kreće puno bolje u odbrani i u napadu i pravi seriju od 13:0. To je prekinuo Džej Ar Rejnolds, a nakon deset minuta rezultat je bio 21:15. Kao i u prvoj, tako su Podgoričani i u drugu četvrtinu bolje otvorili, gdje su stigli do izjednačenja, ali Gudurić trojkom nije dopusitio potpuni preokret. Dangubić, Kuzmić i Dženkins odvode „crveno bijele“ na sigurnu prednost, a Savović je trojkom smanjio na 35:29. Prelomni dio utakmice desio se početkom treće četvrtine kada su domaći košarkaši za četiri minuta postigli 18 poena. Prvo je Savović napravio faul i zbog protesta dosuđena mu je tehnička, te je Simonović iskoristio tri slobodna bacanja, a zatim i pogodio trojku. Pridružio mu se kasnije i Dženkins i razlika je bila +20. Podgoričani postižu 11 poena u poslednja dva minuta, ali Bjelica i Volters ne dozvoljavaju gostima da se vrate u igru, te održavaju „crveno bijele“ u velikom plusu –67:51. U zadnjem periodu se igralo u mini serijama, „Budućnost“ je prišla na -14, propustila nekoliko napada tada i Zvezde je to iskusno iskoristila i privela meč kraju. Najefikasniji na meču bio je Dženkins sa 17 poena, Simonović je postigao 14, a Kuzmić jedan manje, sa druge strane Savović i Rejnolds su postigli po 16 poena. „Crvena zvezda“ i „Cedevita“ će finalnu seriju počeli 10. aprila, igraće se dva meča u dva dana u Beogradu, a poslije dana pauze dva u nizu u Zagrebu, ako bude bilo potrebe. Titulu će osvojiti tim koji prvi ostvari tri pobjede. Potencijalni peti meč će se igrati u Beogradu.

SC Derby 80 : 93 Budućnost VOLI
Partizan Mozzart Bet 113 : 74 Zadar
FMP Soccerbet 111 : 94 Mornar Barsko zlato
Borac Mozzart 101 : 83 Krka
Cibona 72 : 97 Cedevita Olimpija
Igokea m:tel 78 : 92 Mega MIS
Split 73 : 92 Crvena zvezda Meridianbet