29.03.2017 Đ. Malešević

Igokea lako savladala Zrinjskog
Košarkaši Igokee upisali su novu pobjedu. Igosi su u četvrtom kolu Lige za prvaka BiH savladali ekipu Zrinjskog, rezultatom 98-75. Igokea je dobro otvorila meč i došla je do prednosti u ranoj fazi meča od 18-9. Međutim Zrinjski se vraća i smanjuje razliku do kraja 1/4. Nakon prvih 10 minuta bilo je 25-19 za Igokeu. U 2/4 se igralo u serijama. Igokea je dolazila do dvocifrene prednosti u nekoliko navrata ali se Zrinjski vraćao i nije se predavao. Na poluvremenu je bilo 43-39 za Igokeu. U nastavku je na terenu postojala samo domaća ekipa. Mnogo bolja i ozbiljnija igra domaćih uticala je na to da prednost raste. Gosti su bili umorni i falio im je Knežević u rotaciji što je svakako uticalo na rezultat. Koliko toliko su se još držali u igri nakon 3/4, kada je bilo +17 za Igokeu. U poslednjih 10 minuta Igokea je odigrala dobro. Djeluje da su mogli i ubjedljivije da slave ali nisu forsirali toliko i sačuvali su dio snage. Gosti jednostavno nisu mogli više i ostali su bez daha na kraju. Konačan rezultat bio je 98-75 za Igokeu. Presudila je najviše duža i kvalitetnija rotacija Igokee. Mnogo je falio Knežević Zrinjskom, jer je ove sezone fenomenalan.Igokea je imala sjajne procente šuta i za 20% su bolji šut imali od Zrinjskog. Išla je Igose i trojka sa 12/27, što im je najbolji domet u šutu za tri u Ligi 6. Zrinjski je jedino nadskakao domaće i imali su pet skokova više. To im nije mnogo pomoglo jer su imali pet izgubljenih lopti više a Igokea je imala i čak 16 asistencija više. Najzaslužniji za pobjedu Igokee bio je Milošević sa 19 poena i 13 skokova, dok je Glogovac dodao 15 poena. Božo Đurasović predvodio je Zrinjski sa 21 poenom i 11 skokova, dok je Vedran Princ imao 18 poena. Sada obje ekipe imaju po tri pobjede i jedan poraz, baš kao i Bosna i Sloboda. Kakanj i Sparsi su na 0-4 omjeru i gotovo pa sa sigurnošću već sada znamo ko ide u polufinale.