Veliki preokret Borca: Banjalučani u polufinalu Kupa BiH
Rukometaši Borca slavili su veliku pobjedu protiv Vogošće u okviru rukometnog Kupa BiH. Nakon trijumfa Vogošćana u prvoj utakmici rezultatom 28-21, bilo je za očekivati da gostujući tim u večerašnjoj utakmici ostvari rezultat koji bi mu omogućio plasman u polufinale. To je naročito djelovalo sigurno nakon prvog poluvremena, koje je Borac dobio rezultatom 12-10, a Vogošća je imala sve u svojim rukama i igrala je dovoljno dobro da ne ostavi dojam kao da bi mogla ispasti. Međutim, od početka drugog poluvremena Vogošća je igrala protiv totalno drugačijeg Borca, koji se u utakmicu vratio i nakon nekoliko spornih sudijskih odluka. Tako je prednost Vogošće iz prve utakmice polako opadala, a 11 minuta prije kraja meča, domaći tim je stigao do prednosti rezultatom 20-13, što mu je u tom momentu bilo dovoljno za prolaz. Vogošća nikako nije uspijevala da uhvati ritam igre, a Borac je u nastavku susreta došao i do 8 golova prednosti. 2 minute do kraja susreta, domaći tim je vodio rezultatom 25-17, a na kraju je domaći tim slavio ogromnu pobjedu rezultatom 27-18.