Bosna i Hercegovina bolja od Albanije
Reprezentativci Bosne i Hercegovine su nakon pobede nad Gibraltarom u kvalifikacionoj utakmici za odlazak na Mundijal u Rusiju 2018. godine odigrali prijateljsku utakmicu sa Albancima. Iskoristio je ovaj meč Mehmed Baždarević da proba neke nove igrače u bh dresu. Tokom prvih 45 minuta Albanci su imali više loptu u svom posedu, ali su izabranici Mehmeda Baždarevića davali golove. Prvi je postigao Edin Džeko sa bele tačke. Bio je to njegov 50. gol u dresu reprezentacije, a drugi gol delo je Senada Lulića. Odlično je po desnom boku prošao Kodro, a loptu sa dva metra od gol linije u mrežu poslao fudbaler Lacija. Nastavak je doneo ofanzivniju igru Albanaca. Pokušavali su oni da prokerenu rezulta i stigli su do pogotka. Mrežu Begovića zatresao je glavom Balaj u 68. minuti. Do kraja susreta gledaoci su mogli videti napade Albanaca,ali bez pravih prilika za pogodak. Albanija – Bosna i Hercegovina 1:2 (0:2) Elbasan. Stadion: Elbasan Arena. Gledalaca: 6000. Sudija: Dimitar Mečkarovski (Makedonija). Strelci: Belaj 68. (Albanija),Džeko(11.m)7. Lulić 43. Žuti karton: Latifi (Albanija) Albanija: Strakoša (od 46. Hodž ), Ala, Hisaj, Veseli, Baša, Memuašaj(od 58. Roši), Lulaku, Kukeli, Alji, Balaj, Hika (od 72. Latif (od 79. Cikaleši). BiH: Begović, Vranješ (od 40. Stevanović), Zukanović, Šunjić, Đumić, Lulić(od 72. Duljević), Prcić(od 46. Cimirot), Jajalo(od 70. Vrančić), Krunić, Kodro (od 77.Pavlović) , Džeko( od 59. Bajić)