Slavija protiv Kozare nastavila niz pobjeda
Košarkaši Slavije iz Istočnog Sarajeva nastavili su sa nizom oličnih rezultata u posljednje vrijeme, te su ostvarili i četvrtu pobjedu u nizu. Ovaj put ekipa Srđana Stanića je na svom parketu savladala Kozaru iz Gradiške 77:68 (20:22,16:8, 22:16, 19:22). Sjajno su "Sokolovi" otvorili meč. Serijom 14:2 za tri minute primorali su klupu gostiju da zatraži tajm aut. Minuta odmora urodila je plodom za goste iz Gradiše, pa za kratko vrijeme oni imaju istu seriju i rezultat dolazi u egal, 16:16. Koliko god je prva četvrtina bila efikasna, toliko su se i jedni i drugi napromašivali u drugoj, pa je rezultat nakon pet minuta igre u drugom dijelu bio tek 4:2 za "Sokolove" u toj dionici, odnosno 24:24 ukupno. No, uspjeva Srđan Stanić da razbudi ekipu, te do kraja dionicu dobijaju sa 16:8, i na odmor odlaze sa šest poena prednosti, 36:28. Drugo poluvrijeme bilo je samo otaljavanje posla. Slavija je čvrsto držala prednost, išla je ona i do dvocifrene prednosti, pa ni večeras vrlo loši sudijski trojac, koji je demonstrirao u pojedinim trenucima i elementarno neznanje nije uspio da ugrozi tu prednost, pa Slavija dolazi do četvrte pobjede u nizu. Kod domaćih najefikasniji je bio Mladen Pavlović sa 16 poena, a pratili su ga Aleksandar Baričanin sa 13 i Savo Macan sa 12. Kod gostiju 20 poena je postigao Nikolić, od čega čak 18 u posljednjoj četvrtini. U narednom kolu Slaviju očekuje komšijski okršaj u Rogatici, dok Kozara na svom parketu dočekuje banjalučkog Borca. OKK SLAVIJA 1996 - OKK KOZARA 77:68 (20:22,16:8, 22:16, 19:22) Slavija:Šušić 10, Njegovanović, Elez, Pavlović 16, Kapuran 9, Macan 12, Ašanin, Biberdžić, Baričanin 13, Vasković 8, Pinić Kozara: Obradović, Radan 2, Blesić 3, Janković 8, Nikolić 20, Petković, Vuković 6, Sekulić, Savić 8, Ilić 16, Čečavac, Radosavljević 5