Vogošća zaustavila Borac

Derbi jesenjeg dijela prvenstva u rukometnoj Premijer ligi BiH odigrali su večeras Vogošća i Borac m-tel. Uspješniji su na kraju bili domaći rukometaši i slavili pobjedu rezultatom 23:22.

Dosta tvrda utakmica, na samom otvaranju nije donijela puno pogodaka. Polovinom prvog dijela domaći su stigli do prednosti od dva pogotka (8:6), a prednost su držali sve do pred sami kraj poluvremena kada su gosti uspjeli kreirati preokret i na poluvrijeme otići sa dva pogotka prednosti (14:12).

[gallery order="DESC" bgs_gallery_type="slider" bgs_gallery_skin="beige" ids="92875,92876,92877"]

Dva pogotka prednosti koja su imali na poluvremenu, Banjalučani su uspjeli da održavaju i tokom prve polovine drugog dijela pa je u 45. minuti rezultat glasio 20:18 za goste. Domaći tim ipak uspijeva da napravi preokret i serijom golova rezultat preokrenu u svoju korist i na kraju slavi zasluženo rezultatom 23:22 te tako kolo prije kraja osigura jesenju titulu.

Krivaja 37 : 32 Sloga
Goražde 28 : 28 Sloboda
Izviđač 36 : 36 Konjuh
Čapljina 32 : 35 Maglaj
Gračanica 30 : 26 Vogošća
Leotar 27 : 33 Hercegovina