30.11.2016 Jagoš Jagoš

Maglić stao u Skenderiji

Odbojkaši OK Bosna savladali su rezultatom 3:1 ekipu OK Maglić iz Foče u okviru 7. kola odbojkaške Premijer lige Bosne i Hercegovine. Duel osmoplasiranog Maglića i desetoplasirane Bosne odigran je u Maloj dvorani KSC Skenderija, a na kraju je sasvim zasluženo pripao domaćoj ekipi, koja je osim prvog seta koji je pripao gostima pružila bolju igru i sasvim zasluženo slavila pobjedu u konačnici. Prvi set su gosti riješili u svoju korist relativno lako. Boljom igrom uspjeli su stići do rezultata 25:16 i tako su na najbolji mogući način otvorili ovaj duel. Drugi set pripada Studentima, koji jsu uspjeli u potpunosti podići igru na viši nivo i drugi set riješiti u svoju korist rezultatom 25:18 te poravna ti rezultat na 1:1 u setovima. Otvorenje trećeg seta pripada gostima koji su uspjeli da povedu rezultatom 6:2, ali domaći su uspjeli da se vrate u susret pa je nakon 15 minuta igre u trećem setu rezultat glasio 13:13. Bosna je do kraja trećeg seta preuzela konce igre u svoje ruke i  boljom igrom uspijevaju da stvore prednost, nedostižnu za gostujuće odbojkaše i riješe treći set u svoju korist rezultatom 25:20. Četvrti, ujedno i posljednji set na utakmici, Studenti su riješili u svoju korist rezultatom 25:21 i tako stigli do tri boda sa kojim su 'preskočili'm današnjeg suparnika na premijerligaškoj tabeli.

Bosna 1 : 3 Napredak
Borac 3 : 0 Modriča
Gacko 0 : 3 Ljubinje
Radnik 3 : 0 Kakanj 78
Jedinstvo 0 : 3 Domaljevac