Ibiševićev 100. gol u Bundesligi
Reprezentativac BiH Vedad Ibišević u 12.kolu Bundeslige sa svoja dva gola dobio je pobjedu Herti Berlin na domaćem terenu protiv Mainza, a susret je završio sa 2:1. Gosti su prvi došli u vođstvom Seydela u 25.minuti, do poravnanja je došlo u 36. minuti kada je Vedad Ibišević na asistenciju Kaloua pogodio za 1:1. Potpuni preokret domaćem timu donio je Ibišević u 67. minuti i to ponovo na asistenciju Kaloua i tako se Ibišević upisao u TOP 100 strijelaca Bundeslige i sada je 50.na vječnoj listi strijelaca. Golove je postigao igrajući za četiri kluba: Alemania Ahen, 1899 Hofenheim, Štutgart i Herta Berlin. Sa bijele tačke Ibišević je pogodio 13 puta. Jubilej je pokvaren crvenim kartonom u 74. minuti. Ibišević je tada dobio drugi žuti karton. Inače na vječnoj listi strijelaca vodi nenadmašni Gerd Miler sa 365 golova, sa penala 51, iza njega je Klaus Fišer sa 268 golova. Inače Miler je sve golove postigao u dresu Bajerna iz Minhena. Računajući samo ovu sezonu, Ibišević sada ima osam golova i treći je najbolji strijelac prvenstva iza Aubameyanga (13) i Modestea (12). Za reprezentaciju BiH odigrao je 74 susreta i zauzima drugo mjesto na vječnoj listi strijelaca sa 26 golova iza Edina Džeke koji je 49 puta bio strijelac