Novi neuspeh Rudara

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su golovima Đalovića Mladost u velikom derbiju fudbalskog šampionata. Radomir Đalović je heroj Varvara i Budućnosti. Iskusni napadač postigao je oba pogotka za plavo-bijele i donio je svom timu prednost od 11 bodova u odnosu na aktuelnog šampiona.

Dobro prvo poluvrijeme i furiozan finiš obilježili su derbi na Starom aerodromu. Budućnost je rano povela, već u četvrtom minutu Vujović je pronašao Đalovića za 1:0. Izabranici Mikija Vukotića nakon toga su potpuno kontrolisali igru, ali se Mladost u finišu vratila. Štoper Kopitović je bio precizan glavom devet minuta prije kraja i to je bila kapisla za ludilo u finišu. Oba su tima jurila trijumf, ređale su se šanse, ali je opet taj Đalović jedini bio precizan, pa je Budućnost na pravom putu da stigne do titule. Promjena se desila na dnu, Lovćen je preskočio Jedinstvo pobjedom nad Iskrom. Kolo je obilježila  odlična Zeta koja je izdominirala protiv Rudara i slavila 3:0 na krilima sjajnog Krkotića. Rezultati: Mladost - Budućnost 1:2 (Kopitović 81'- Đalović 4', 86') Grbalj - Sutjeska 2:2 (Jablan 18', 64' - Božović 4', Zarubica 15') Zeta - Rudar 3:0 (Ljuljđuraj 14', Krkotić 34' Kukuličić 90') Bokelj - Dečić 1:1 (Vučinić 72' -Vujačić 87') Lovćen - Iskra 1:0 (Đurović 67') Jedinstvo - Petrovac 1:3 (Šahman 60' - Kacić 12', Rudović 19', Vujačić 33')