Mareju titula i prvo mjesto
Škotski teniser Endi Marej pobjednik je završnog Mastersa u Londonu i prvi teniser svijeta pošto je u finalu savladao Novaka Đokovića sa 2:0 (6:3, 6:4). Po prvi put je završni meč godine odlučivao ko će biti broj 1 na ATP listi na kraju godine i važnost susreta je uticala da oba tenisera uđu oprezno u duel. Marej je otvorio meč sa duplom servis greškom, ali je osvojio taj gem. Oba tenisera su bila na početku sigurna na svoj servis, da bi prvi Škot zaprijetio sa dvije brejk šanse koje Novak brani. U tim trenucima je Endi igrao jače, konkretnije, dok je Đoković bio više defanzivan, To ga je kasnije i koštalo, pošto Marej pravi brejk za 5:3 i servisom potvđuje brejk i osvaja set. Već na početku drugog seta Marej propušta tri brejk prilike, ali koristi četvrtu i nastavlja se igrom iz prvog seta. Novak je nekoliko puta bio blizu da dođe do brejk šanse, ali tada je pravio velike greške i ispuštao priliku da se vrati u meč. To je Škot maksimalno kažnjavao i sa još jednim brejkom bio na korak od titule i ostanka na vrhu ATP liste. Tada je Novak pokazao zašto je bio toliko dugo prvi u svijetu tenisa, napravio je brejk smanjio na 5:4. Marej je propustio dvije meč lopte, velika igra živaca se vodila, ali Škot koristi treću i osvaja trofej u Londonu.