Simonovićevo perfektno (o)dijelo
Košarkaši Crvene zvezde pobjedili su ekipu Emporio Armanija iz Milana u 8. kolu Evrolige sa 83:70. Poslije minimalne pobjede u Njemačkoj protiv Bamberga,  Zvezda je u odličnoj atmosferi u „Kombank Areni“  stigla do četvrte pobjede u Evroligi. U duelu najbolje odbrane i najboljeg napada počelo je klasičnim opipavanjem snaga, da bi nakon kontri Mitrovića, Lazića i poena Kuzmića Zvezda povela sa 10:4. Ipak Armani preko Đentilea stiže do izjednačenje, a kasnije i do vođstva (12:16). Zanimljivo je da je prvi faul napravljen tek u sedmom minutu ito Lazić, a kod gostiju je Meklejn u zadnjoj minuti napravio faul i zaradio nesportsku. Nakon deset minuta rezultat je bio 19:14 za ekipu iz Milana, a drugi dio je otvoreno zakucavanjem Bjelice i trojkom Simonovića za 19:19. U nastavku je briljirao upravo Simonović sa još tri trojke donio je +5 svojoj ekipi. Đentile je trojkom smanjio na 34:30, ali je brzo uzvratio Dangubić istom mjerom, a na odmor se otišlo rezultatom 37:32. Trojkama Jovića Crvena zvezda je stigla i do dvocifrene razlike, a goste je u tim trenucima održavao Zoran Dragić. Poenima Raduljice Armani je prišao na -5, a onda je Gudurić pogodio sa linije penala, a Simonović još jednu daleku trojku za +10. U zadnjoj četvrtini igralo se poen za poen, a onda je na šest minuta prije kraja Volters pogodio trojku za velikih +13. Bjelica je sa slobodnih bacanja povećao na +15, a nakon kontre Simonović je za 70:53 postigao svoj 21 poen. Balkanska četvorka u Armaniju, Raduljica, Mačvan, Simon i Dragić su smanjili na -12, ali Volters vraća na +14. Gosti su do kraja smanjili na -10, ali Volters za kraja pogađa trojku. Igrač utakmice je Marko Simonović sa 23 poena, od toga pet trojki, Volters je imao 14, koliko i na drugoj strani Đentile.