"Sofić" protutnjao kroz Čitluk
MNK "Sofić" je neočekivano lako savladao MNK "Brotnjo" u Čitluku u meču osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine.
Iako se očekivala jedna tvrda, čvrsta utakmica gosti su protutnjali kroz Čitluk, prvenstveno sjajnom igrom u nastavku susreta. U četvrtoj minuti je Emir Milanović doveo goste u vođstvo. Bio je to i rezultat prvog dijela. U nastavku su se gosti razgoropadili i postigli pet golova za ubjedljivo vođstvo od 6:0. Sve što je "Brotnjo" uspio bio je gol Draga Milićevića u 38. minutu utakmice. Strijelci za "Sofić" bili su Emir Milanović četiri puta, te Emir Bunar i Sanjin Cerovina. MNK BROTNJO - MNK SOFIĆ 1:6  Gradska dvorana u Čitluku Gledalaca: 150 Sudije: Alem Bajrović i Farik Kečo (oba Sarajevo) Strijelci: 0:1 Milanović 4, 0:2 Bunar 23, 0:3 Milanović 26, 0:4 Milanović 28, 0:5 Milanović 32, 0:6 Cerovina 34, 1:6 Milićević 38 Brotnjo: Medić, Čilić, Livaja, Knežević, Galić, Ž.Sego, Pehar, R. Šego, Milićević, S. Dujmović, V. Prusina, A. Prusina, Granić, Kozarić  Trener: Jure Kordić Sofić: Borić, Milanović, Sarajlić, Bunar, Šetka, Latić, Begić, Cerovina  Trener: Enez Crnalić

Sarajevo 6 : 5 Salines
Sloga 4 : 1 Radnik MD Šop
Borac 2 : 4 Mostar SG
Brotnjo 3 : 7 MNK Hercegovina
Željezničar 7 : 5 Sloboda Kompred