20.09.2016 Fuad Krvavac

Srbija u kiši golova bolja od Bosne i Hercegovine
U posljednjoj utakmici 7.skupine koja je odlučivala o trećem mjestu, reprezentacija Srbije pobijedila, kao gost domaće igračice u kiši golova i prelijepoj utakmici. Domaće igračice žarko su željele pobjedu, kako bi sačuvale treće mjesto. Krenule su silovito, imale dvije dobre šanse, ali su gošće iskoristile pogrešku domaće odbrane, i preko  Violete Slović došle do vodstva. Do odmora igračice Samire Hurem su imale više od igre i konačno su svoju premoć krunisale izjednačenjem u 40 minuti, kada se u gužvi najbolje snašla Merjema Medić i dva metra ubacila loptu u mrežu. Bih sudije U nastavku, gošće su za nepunih deset minuta riješile dvojbu oko pobjednika. Prvo je u  48.minuti, Mirela Tenkov, inače najbolja igračica susreta, ponovno donijela prednost svojoj reprezentaciji, a sedam minuta kasnije Jelena je povećala prednost, a kišu golova reprezentacije Srbije, zaključila je Mirela Tenkov svojim drugim golom. Konačan rezultat postavila je Milena Nikolić, prvi strijelac ove selekcije, udarcem sa bijele tačke. Tako su se igračice Srbije revanširale za poraz na svom terenu u Staroj Pazovi (0:1). U drugom susretu 8.kola, koji odlučuje o prvom mjestu Belgija dočekuje Englesku, koja ima 19 bodova dva više od domaćina ovog susreta. Utakmici su prisustvovali i polaznici za A trenersku licencu, u organizaciji NFS BiH. BOSNA I HERCEGOVINA – SRBIJA 2:4 (1:1) ZENICA Stadion Trening centra NFS BiH. Gledalaca 1000. Sudija: Anđelika Šoder ŽUTI KARTONI: Radojčić (49), Hadžić (58), Ilić (80),  Damjanović (84), Piskić (86). STRIJELCI 0:1 Slović (9), 1:1 Medić (40), 1:2 Tenkov (48), 1:3 Čubrilo (54), 1:4 Tenkov (69), 2:4 Nikolić (84.penal). BIH Hodžić, Radeljić, Am. Spahić, M. Hasanbegović, Aleksić, Nikolić, Al. Spahić(86. Bagarić -), Kapetanović(55. Ahmić), Kršo, Medić(55. Piskić) Selektor Samira Hurem. SRBIJA: Kostić, Oršja(46. Bradić), Krstić, Slović (83. Nikolić), Damjanović, Ilić, Rdaojčić, Mijatović, Smiljković, Tenkov (78. Vuković) Selektor Goran Sretenović. TABELA ENGLESKA                            7        6        1        0        30:1            19 BELGIJA                                7        5        2        0        27:3            17 SRBIJA                                   8        3        1        4        10:21          10 BIH                                         8        3        0        5        8:16            9 ESTONIJA                              8        0        0        8        0:33            0