OSVOJILI SU SVE!!!!!
Vaterpolisti Srbije titulama prvaka svijeta i Evrope pridružili su i titulu olimpijskog prvaka pobjedom nad Hrvatskom od 11:7. U okršaju olimpijskog i svjetskog šampiona, prvi su poveli vaterpolisti Srbije golom Pijetlovića. Brzo je izjednačio Sukno uz pomoć prečke, da bi Mandić nakon isplivane kontre donio prednost svojoj ekipi, a Mitrović nakon igrača više povećao na 3:1. Ipak Garsija smanjuje na 3:2, što je bio i rezultat nakon prvih osam minuta. Mitrović i Bijač su bili odlični na golovima, a imali i dobre odbrane ispred sebe, te je tako tek nakon četiri minuta viđen prvi golu ovom periodu i to Boba Nikić. Poslije je Gocić maestralno lobovao Bijača za 5:2, da bi Šetka iskoristio igrača više i smanjio na 5:3. Ipak Mandić je brzo uzvratio i povećao na 6:3. Burić je golom otvorio drugo poluvrijeme, ali je Filipović sa dva fantastična pogotka doveo Srbiju na +4. „Barakude“ su imale problema u napadu, a tek minut i po prije kraja četvtine Sukno je smanjio na 8:5. A onda remek djelo Dušana Mandića, koji je šraubom postigao najljepši gol na turniru i pred zadnjih osam minuta vratio +4 svojoj reprezentaciji. Pijetlović je na otvaranju zadnje četvrtine postigao svoj drugi gol za 10:5, ali je Sukno svojim trećim pogotkom smanjio na 10:6. Mandić je povećao na 11:6, a Garsija smanjio na konačnih 11:7.