"Delfini" sigurno protiv Italije do finala OI
Vaterpolisti Srbije odličnom igrom, ubjedljivo su savladali Italiju sa 10:8 i plasirali se u finale Olimpijskih igara i tako donijeli Srbiji šestu medalju u Riju. U reprizi polufinala iz Londona, kada je Italija slavila sa 8:7, „delfini“ su krenuli punom parom i odigrali perfektno prvih 13. minuta. Redom su golove davali Prlainović, Nikić, Pijetlović u prvoj četvrtini, a Filipović, Mitrović i Prlainović u drugoj četvrtini. U odbrani je funkcionisalo sve perfektno, a Branislav Mitrović je bio fenomenalan na golu, a tek dva minuta prije odlaska na odmor Galo je zatresao mrežu Srbije. Veloto je šest sekundi prije kraja drugog perioda smanjio na 6:2.  U trećoj četvrtini briljirali su golmani Mitrović i De Lungo, dok napadači nisu znali kako do gola. Jedini pogodak u ovih osam minuta postigao je Nikić za 7:2. Prešuti je na početku zadnje četvrtine pogodio za 7:3, ali su Filipović i Jakšić povećali na 9:3.Do kraja su Veloto, Filjoli i Prešuti smanjili razliku,a Mandić je projektilom postigao deseti gol za svoju selekciju. „Delfini“ će u subotu od 23:50 protiv Hrvatske pokušati da titulama prvaka svijeta i Evrope dodaju titulu i olimpijskog šampiona.