Nova pobeda Lučanaca

Potencijalno prijatno iznenađenje novog šampionata Srbije, ekipa lučanske Mladosti, savladala je ekipu koja je taj epitet ponela prošle sezone, čačanski Borac. Voždovac pobedio Rad na Banjici, Spartak je bio bolji od niškog Radničkog u Nišu.

Fudbaleri Mladosti iz Lučana zabeležili su i drugu pobedu u Super ligi ove sezone, pošto su u Čačku sa 1:0 savladali Borac. Strelac je bio Obiora Odita u 36. minutu. Posao Mladosti je bio olakšan u drugom poluvremenu, kada je u 59. minutu isključen jedan igrač domaćeg tima. Subotički Spartak je, posle kontroverzne utakmice u prvom kolu, kao domaćin u Novom Sadu sa 3:1 pobedio Radnički iz Niša. Strelci su bili Ognjen Mudrinski u 50, Nemanja Ćalasan u 52. i Đorđe Ivanović u 90. minutu, dok je za goste u 89. gol dao Saša Stojanović. Radnički je od 52. imao igrača manje, posle isključenja Miloša Živkovića. Spartak će u trećem kolu gostovati Radniku u Surdulici, dok će Radnički u Nišu igrati protiv Rada. Javor i Novi Pazar su u Ivanjici igrali nerešeno 1:1, dok je Voždovac u gostima pobedio Rad sa 2:0. Zvezda je u petak pobedila Metalac sa 3:1, dok će Napredak sutra dočekati Partizan, Čukarički ekipu Rada, a Vojvodina Bačku. Rezultati i strelci: Rad - Voždovac 0:2 (Stojanović 64, Dražić 68) Javor - Novi Pazar 1:1 (Gafurov 68. - Tintor 76) Spartak - Radnički Niš 3:1 (Mudrinski 50, Ćalasan 53, Ivanović 90+2 - Stojanović 89) Borac - Mladost Lučani 0:1 (Odita 36) Juče: Crvena zvezda - Metalac 3:1 (Ruiz 14, Vijeira 38, Poletanović 68. - Mladenović 87) Sutra: Napredak - Partizan (19), Vojvodina - Bačka (20), Čukarički - Radnik (20). Tabela: Mladost 6, Crvena zvezda, Spartak i Voždovac po 4 boda, Metalac 3, Radnički Niš 3, Javor 2, Radnik 1, Napredak 1, Bačka 1, Partizan 1, Novi Pazar 1, Vojvodina 0, Rad 0, Čukarički 0, Borac 0