Partizan bolji od Fočaka

Poslednji dan 13. Međunarodnog omladinakog turnira „Fudbal frends-Foča 2017“nije prošao bez uzbuđenja i  lepih fudbalskih poteza mladih igrača učesnika ovogodišnjeg „turnira prijateljstva“. Počelo je utakmicom za sedmo mesto u kojoj su se satali domaćin Sutjeska i Partizan, domaći  tim je dugo odolevao,  čak se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom ,nije bilo pogodaka.

Ipak u nastavku izabranici Slađana Šćepovća su krenuli dosta agilnije i pogotcima Vujanovića u samom otvatranju drugog polvremena, a četiri minuta kasnije Ćorkovića i Tomovića pogađaju i Partizan beležili ubedjlivu pobedu ,koja im je na kraju donela sedmu poziciju, ali po prikazanoj igri crno beli su zaslužili mnogo više od ovako skromnog plasmana.

U susretu za peto mesto vodila se rovovska borba između Željezničara i Budućnosti,  ali samo u prvom poluvre menu kada su Podgoričani poveli u 13. minuti.  Željo je  stigao do izednačenja u 32 minutu. Tim rezultatom se otišlo i na odmor ,a u nastavku Budućnost je imala potpunu dominaciju i na kraju slavila sa ubedljivih 5:2.

Utakmica za treće mesto bila je prava poslastica, igrači Maribora i Vardara su prikazali odličnu predstavu sa dosta uzbuđenja lepih prilika i poteza. Sigurno će dosta igrača iz oba sastava učesnika ovog turnira  imati šta da pokažu u budućnosti ,na fudbalskoj sceni.

Vardar je prvi stigao do prednosti, nakon odlične akcije u 43 .minutu,  a strelac je bio Ali, radost Makedonaca je tajala samo  11. minuta,  kada je nesmotrenost odbrane ekipe iz Skoplja kaznio Štrakl.

Ipak u poslednjim trenutcima utakmice Blagojevski je donio veliku radost svome timu i Vardar je osvojio treće mesto na ovogodišnjem turniru. .

Utakmica za sedmo mesto:

Sutjeska (F) - Partizan 0:3 (0:0)

Gradski stadion.Gledalaca:200. Sudija: Nemanja Marković (Foča) Strelci. Vujanović u 41, Ćorković u 45, Tomović u 57. min.(Partizan)

Sutjeska (F) -;Plemić, Milutinović, Šupić, Kovačević (od 58. Simović)I, Ivanović (od 63.Marić) Prodanović, Vladi čić (od 58.Vasiljević), Sekulić, Lazović (od 63.Pavlović), Jojić, Stojanović.

Partizan:Bondžić, Radmanovac, Glišić (od 48.Tomović), Stanojlović, Novaković, Vujanović, Milić(od 36. Ćorko vić), Lomčar (od 36..L.Pavlović), Goblejić(od 36.S.Pavlović), Đorđević, Jakšić (od 36 .Jovković).

Utakmica za peto mesto:

Budućnost (P)- Željezničar 5:2 (1:1)

Gradski stadion:Gledalaca:200. Sudija: Nermin Gabela (Goražde). Strelci: Vukčević u 13, Bulatović 47 i 66. Ražnatović 57 i Škrijelj u 63 (Budućnost), Šehić u 32 i Šušić (Željezničar ).  Žuiti kartoni: Obradović i Škrijelj (Budućnost), Nuhanović, Osmanović, Hadžić (Željezničar).

Budućnost (P): Nikčević, Drešaj, Radović, Šabotić,Obradobvić,Tripković (od 57. Dinoša), Škrijelj, Brnović (od 47. Đurđević), Vukšević (od 53.Bulatović), Bakić (od 47.Ražnatović), Klikovac (od 62 .Mugoša).

Željezničar: Kršić, Mešić, Ćosić, Lukovavc (od 36 .Hadžić), Duharkić, Šušić, Nuhanović(od 36. Adžem), Mizdrak (od 36.Rizvanović) Osmanović , Zubanović, Šehić (od 36. Šaćirbegović).

Utakmica za treće mesto:

Maribor - Vardar 1:2 (0:1)

Gradski stadion.Gledalac:300. Sudija: Nermin Gabela (Goražde). Strelci: Ali u 43 i Blagojevski (Vardar), Štraki (Maribor). Žuti kartoni: Rantuša (Maribor), Timevski (Vardar).

Maribor: Gorenjak, Žaler, Poštrak, Rantuša,Vuksanović, Ciganovič, Verdnik,Turčinik, Penić, Bozgo,Simović(od 45. Štarkl).

Vardar: Timevski, Radevski, Georgijevski ,Antonovski, Kalčinovski, Peševski, Neumčevski, Redžepi, Ali, Darliša(od 32.Stojanovski), Bići (od 32.Blagojevski).