Slogi dobojski fenjer

Rukometaši Borca osvojili su sedmo mjesto na dobojskom turniru pobijedivši domaću Slogu rezultatom 37:24. Konačan rezultat nije pravo mjerilo odnosa  snaga na terenu jer je trener Sloge Panić od 45.minuta dao šansu svim igračima sa klupe. A u posljednjih deset minuta i jedni i drugi su igrali sa igračima koji imaju manju minutažu. Banjalučani imaju veći fond igrača pa su na kraju ubjedljivo slavili.

U prvom dijelu vidjeli smo jednu odličnu utakmicu. U 11. minutu rezultat je bio 6:6. Onda Banjalučani prave seriju 3:0 i odlaze na 9:6. Igrao se 24.minut kada je Borac imao plus pet 24:19. Sloga je u finišu golovima Mišanovića, Tulendića i Oljače smanjila na 15:14.

U nastavku tačnije u 45. minutu Borac se odlijepio na 25:19. U tim trenucima na terensu ušli golobradi mladići Sloge pa Borac to koristi i sa šest uzastopnih golova dolazi do dvocifrene razlike 31:20. Od 50.minuta i Bojan Unčanin je pružio šansu igračima sa klupe.

Najefikasniji na cjelokupnoj utakmici bio je Vladan Đurđević sa deset golova. U redovima Sloge Slobodan Simić i Bojan Tulendić postigli su po 4 gola.

–Čestitam Borcu na pobjedi. Mi smo dali šansu svim momcima da igraju. Nadam se  da će u prvenstvu biti obrnuto –r ekao je pomoćni trener Sloge Dejan Vasilić.

–Čestitam domaćinu na jednoj dobroj utakmici u većem dijelu. Ekipa Sloge je imala umor što smo mi iskoristili jer  imamo veći fond igrača. Nisam zadovoljan prvim poluvremenom. Svi igrači su na kraju dobili šansu u obje ekipe. –rekao je trener Borca Bojan Unčanin.

BORAC M:TEL – SLOGA 37:24 (15:14)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 200. Sudije: Darko Džeba i Andrej Kolobarić (BiH). Sedmerci: Borac m:tel 4(4), Sloga 1(1). Isključenja: Borac m:tel -, Sloga -.

BORAC M:TEL: Beširević (4 odbrane), Stošljević 1, Đurđević 10(4), Hercegovac 3, Daničić 2, Ljubišić, Knežević 2, Subotić (9 odbrana), Nježić 5, Lukić, Bezbradica 1, Marić 1, Ćelić 4, Šešić, Ćeranić 4, Komnenović 4. Trener: Bojan Unčanin.

SLOGA: Bosić (4 odbrane), Bajović, Bogdanović (8 odbrana), Pejić 3, Petrušić, Dragić 1, Simić 4, Tulendić 4, Nedić 1, Mišanović 1, Zekić, Bižić, Oljača 3, Pavlov 3(1), Trifunović, Gavrić, Antonović 2, Milojević 2, Maksimović. Trener: Danko Panić.

Sloga - Borac / Foto: Fejsbuk stranica TV turnira šampiona

Derventa 26 : 27 Borac M:TEL
Vogošća Poljine Hills 38 : 32 Maglaj
Krajina 37 : 37 Zrinjski
Konjuh 37 : 25 Krivaja
Prijedor 32 : 35 Goražde
Sloga 35 : 28 Bosna