Laktaši bolji od Slobode

Derbi četvrtog kola Druge lige, grupwe Zapad  odigran u Laktašima između domaćeg tima i Slobode iz Novog Grada zasluženo je pripao Laktašima, koji su tako pred domaćim navijačima upisali treću ovosezonsku pobjedu. Prvo poluvrijeme, sem lošeg vremena, nije ponudilo mnogo uzbuđenja. Laktaši su imali inicijativu, međutim ozbiljnijih pokušaja ni sa jedne strane nije bilo.

Domaći sastav do pobjede stiže u drugom poluvremenu i to ponajviše zahvaljujući rezervnim igračima. Prvi gol pao je u drugoj minuti nastavka. Slađan Lekić je iznudio jedanaesterac, kojeg je uspješno realizovao Ozren Savić.

Tri minute poslije zabio je glavom defanzivac Laktaša Davor Telić, ali je njegov pogodak poništen zbog navodnog ofsajda.

Izabranici Miljana Bajića su nakon toga ubacili u brzinu više, a nagrada je stigla u 82. minuti.

Filip Popović je na sjajan način uposlio Mihaila Šipovca koji povećava na 2:0. Tačku na susret stavio je Ozren Savić golom u 90. minuti. Protivnik Laktaša u narednom kolu biće Jedinstvo u Žeravici, dok će Sloboda na svom terenu dočekati Alfu iz Modriče, takođe u derbiju kola.

LAKTAŠI - SLOBODA 3:0

LAKTAŠI: Lakić, Telić, Trninić, Šavija, Radetić, Matić (od 46' Savić O), Bursać, Lekić (od 63' Šipovac), Banjac (od 77' Popović), Savić S, Keleman. Trener: Miljan Bajić

SLOBODA: Majkić, Ćulibrk, Mrkić, Ivančević (od 56' Vicković - od 74' Vučen), Antonić, Milinković, Kovačević S, Mijić, Stojić, Kovačević M, Kuridža. Trener: Zoran Bujić

Tekst i foto:  Fejsbuk stranica FK Laktaša