U derbiju kola u Turjaku Kozara i Torpedo podijelili bodove

Uvodna utakmica V kola odigrana je u Trebovljanima, gdje su domaći deklasirali posrnuli Ratar sa 11:0. Najuvjerljiviju pobjedu u dosadašnjem dijelu sezone Kalemima su donijeli Srđan Erceg i Nemanja Kokanović sa po dva gola, a po jednom u strijelce su se upisali još Zoran Blagojević, Danije Đurić, Dragiša Vranić, Milenko Devušić, Nikola Makitan, Ilija Grbić i Milorad Matić.

Sloga DIPO je i dalje neporažena. U Gornjim Podgradcima viđen je remi sa Mladim Krajišnikom. Poveli su domaći iz kaznenog udarca, koji je uspješno realizovao Miroslav Todorović u 70 minuti, a izjednačili su gosti preko Milovana Vujčića nakon deset minuta.

U derbiju kola u Turjaku Kozara i Torpedo Cerovljani su podijelili bodove u prvoj utakmici u aktuelnom prvenstvu bez pogodaka. Gosti su bili bliže pobjedi, ali Dejan Kojić nije iskoristio penal, koji je prethodno iznudio.

U Grbavcima je Tamaris odolijevao napadima domaćih do 66 minute kada je najbolji strijelac 13 Skojevki Bojan Radić donio prednost domaćinu. Do kraja utakmice gol gostiju pogodili su najbolji strijelac 13 Skojevki u prošloj sezoni Dragiša Pejanić i Leonid Ćorić, nekadašnji prvotimac banjalučkog Borca, gradiške Kozare i Laktaša, za očekivanu i uvjerljivu pobjedu 3:0.

Mladost je na Maloj Gredi rutinski savladala goste iz Maglajana, te ih pogurala na predzadnje mjesto tabele. Bajinčani su ovom pobjedom izbili na četvrto mjesto i najavili borbu za sam vrh tabele.

U Šibovskoj radost za domaćine. Prve bodove u tekućoj sezoni Borac je izborio protiv Potkozarja i prepustio fenjer Rataru. Domaći su do pobjede od 2:0 došli golom rutinera Milana Kljunića iz penala i autogolom Veljka Kelečevića.

Jedinu gostujuću pobjedu u ovom kolu odnijela je Sloboda u Čatrnji. Sastav Dušana Milisavića je već u prvom poluvremenuriješio pitanje pobjednika. Nakon kornera za domaće, gosti su u dva poteza u drugoj minuti matirali domaćine. Golman gostiju je ispucavanjem pronašao Radu Džombića, koji izlazi sam pred Nebojšu Sanjickog i lobuje ga za 0:1. U 10 minuti za odbranu domaćih je neuhvatljiv bio Nedeljko Puljarević, koji je takođe bio precizan u situaciji jedan na jedan sa golmanom. Isti igrač je na identičan način završio akciju i u 25 minuti za 3:0. Domaći su imali priliku da se vrate u susret u prvom poluvremenu, ali je Dragoljub Gligorić odbranio penal Borisu Kačavendi. U drugom poluvremenu Rade Džombić je postigao svoj drugi pogodak, ovoga puta iz penala, za konačnik Biseri Sloboda 0:4.