23.09.2017 Administrator DC

Drina jača od Kozare

Na Gradskom stadionu u Gradišci, pred jedva stotinjak gledalaca danas je odigrana  utakmici 7. kola I Lige Republike Srpske FK Kozara – Drina (Zvornik) 0-1 (0-0).

Dobro su igrači Kozare ušli u meč i imali početnu inicijativu, ali bez izrazitih šansi. U 15. minuti nakon odličnog prodora i centaršuta Kovljena Feher je izblokiran. Pokušavaju šutevima sa ivice šesnaesterca Kovljen i Glišić, ali bez uspjeha, dok se igra Drine zasniva samo na kontranapadima, ali bez većih prijetnji po gol Bojanića i na poluvrijeme se odlazi sa rezultatom 0-0.

I u drugom poluvremenu, Kozara je bolji protivnik, pokušava najprije Paštar ali neprecizno, da bi nakon odličnog centaršuta Stjepanovića Feher zamalo kasnio. Šut isprobava i Stamenković, čiji udarac golman Drine Vićić krajnjim naporom izbacuje u korner, da bi zatim odbranio šut Tomaša.

Drinini fudbaleri skoncentrisali su se samo na odbranu u posljednjih deset minuta, ipak u posljednjoj minuti iz slobodnog udarca sa nekih dvadest pet metara prijeti Ćulum, ali bez veće opasnosti. I dok su igrači već pomišljali na kraj, spretni Musić koristi grešku odbrane Kozare i sretno postiže pobjedonosni gol za Drinu u 1. minutu sudijske nadoknade.

Nakon kretanja sa centra, sudiji Dociću nije ostalo ništa drugo nego da svira kraj utakmice.

Sljedeće subote, 30. 9. 2017. fudbaleri Kozare putuju u Foču gdje će ih dočekati ekipa Sutjeske u okviru 8. kola I Lige Republike Srpske,piše fkkozara.org

KOZARA - DRINA 0:1

FK Kozara: Bojanić M., Babić N., Ismaili D.R., Glišić D., Paštar M., Feher R. (od 76. Tomaš S.), Aljetić B., Popović S., Milojević S. (od 69. Stamenković U.), Stjepanović N. (0d 90. Zečević M.), Kovljen S., trener: Sredojević B., nisu igrali: Vuković D., Popović N.,  Petrović O., Hamzić A.

Drina (Zvornik): Vićić J., Musić E., Vasiljević N., Dukić M. (od 64. Krstić M.), Stjepanović O. (od 78. Damjanović S.), Kikić A., Stupar S., Jokić M., Kostić D., Molerović V. (od 72. Marković N.), Čulum D., trener: Cvijetanović V., nisu igrali: Bogićević M., Simić S. Matić Nj., Kolarević M

Kotara - Drina / Foto: Radimirović Goran Riro

Napredak 2 : 3 Zvijezda 09
Tekstilac Kort 4 : 1 Podrinje
Željezničar Sport Team 1 : 0 Sutjeska
Kozara 0 : 1 Drina