Sa kreča presuđeno Spartaku

Nije bila preterano kvalitetna utakmica između Crvene zvezde i Spartaka, a slavio je domaćin iz opravdano dosuđenog jedanaesterca u 21. minutu

Partizan je u sredu ranije u uzbudljivom finišu slavio u Zemunu, a nešto kasnije na stadionu „Rajko Mitić” isto je uradila Crvena zvezda protiv Spartaka, koja se vratila na četiri boda prednosti u odnosu na najbližeg pratioca.

Krenulo je nešto lošije po crveno-bele, već u trećem minutu mogao je skupo da ih košta kiks Borjana, Zvezdin golman je nespretno reagovao Zvezdin, ali je potom uspeo na gol-liniji da stigne loptu!

U osmom minutu još jedan pokušaj Subotičana, ovoga puta je pokušao Nikolić iz slobodnog udarca, ali je Borjan bio siguran.

Minut kasnije velika greška pomoćnika, lopta je došla do Nemanje Nikolića, koji bi bio oči u oči sa Borjanom, ali mu je sviran ofsajd!

Usledio je period igre u kojem je Crvena zvezda bila bolja, a kao plod takvog odnosa snaga došlo je i vođstvo. Pre toga, u 18. minutu je priliku imao Radonjić posle dodavanja Gobeljića, šutirao je glavom, ali pravo u Ostojića.

U 21. minutu lopta je išla na Boaćija, on je uspeo da je primi na pet metara od gola, na njega je vrlo neoprezno startovao Radovanović, a za Čolovića nije bilo dileme, pokazao je na belu tačku.

Loptu je uzeo upravo reprezentativac Gane, koji je bio precizan, doveo je Zvezdu u vođstvo, postigao je 29. gol za crveno-bele i ujedno postao najbolji strelac stranac u istoriji kluba – 1:0.

Mogla je Zvezda u nekoliko navrata da duplira prednost do kraja poluvremena, ali je propustila prilike. Najpre, u 31. minutu, probao je Radonjić, Ostojić je na oko 30 metara od gola intervenisao glavom, a zatim je Kanga iz velike udaljenosti prebacio tada već nebranjenu mrežu.

Dva minuta kasnije Boaći je zatresao mrežu, ali je po mišljenju sudija bio u ofsajdu. Nesebično ga je poslužio Radonjić, veliko je pitanje da li je Zvezdin napadač bio u ofsajdu.

U 38. minutu majstorija Krstičića, poslao je loptu iza leđa čitave odbrane Spartaka, ona je došla do Rodića, koji je šutirao, ali je Ostojić sjajno intervenisao.

Lošija igra oba tima u nastavku meča. Prve šanse imao je Spartak, koji se nije samo branio. U 57. minutu Čečarić je pogodio spoljni deo mreže, a 11 minuta kasnije na drugoj strani je šutirao Radonjić, ali nije bilo opasnosti po Subotičane.

Nije bilo mnogo uzbuđenja do kraja susreta. Izdvajamo još pokušaj Radonjića u 76. minutu, kad je prelepo umakao odbrani gostiju i pokušao da plasira loptu sa ivice šesnaesterca, ali je bio neprecizan.

Pet minuta kasnije posle kornera Radonjića iz prve je šutirao Srnić, bio je Boaći u blizini golmana Ostojića, ali se mreža nije zatresla.

U nadoknadi vremena još jedna sporna situacija, posle prodora Pešić je ušao u šesnaesterac i pao je posle kontakta sa čuvarom, ali se Čolović ovoga puta nije oglasio., piše Sportski žurnal.

Crvena zvezda – Spartak 1:0 (1:0)

Strelac: 1:0 – Boaći u 21. iz jedanaesterca.

Stadion: „Rajko Mitić”. Gledalaca: 4.182. Sudija: Dragan Čolović. Pomoćnici: Vladimir Jovanović i Srđan Milić.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Babić, Le Talek, Rodić, Donald, Krstičić, Kanga, Gobeljić, Radonjić, Boaći.

SPARTAK: Ostojić, Ćalasan, Čečarić, Hajdin, Ivanović, Jocić, Nikolić, Radovanović, Savković, Šimura, Stojković.

Ričmond Boaći / FOTO: Sportski žurnal