Vitez kući plačući

Fudbaleri Krupe pobijedili su Vitez rezultatom 0 – 3 U utakmici 13, kola BH telekom Premijer lige BiH, a golove su postigli Miljan Ljubenović, Stefan Barić, Stefan Dabić

Prvu priliku Krupa je imala u 12. minutu kada je Milutinović centrirao sa desne strane, a Fajić glavom šutirao preko gola. Četiri  minute kasnije domaći dolaze u vođstvo. Milanović je sa lijeve strane poslao paralelan pas prema Ljubenoviću, a ovaj se driblingom na rubu šesnaesterca oslobodio Tipurića, povukao loptu nekoliko koraka u šesnaesterac, a potom preciznim udarcem savladao golmana Ćutahuju.

Krupa je nastavila sa kvalitetnom igrom, a terenska incijativa isplatila se u 32. minutu kada je Fajić efektno, lob loptom, pronašao Barića kojem nije bilo teško da zatrese mrežu gostujućeg tima. Na isteku prvog poluvremena priliku za Krupu imao je i Aleksić koji je nakon kornera Ljubenovića glavom šutirao preko gola.

U nastavku utakmice domaći tim nastavio je sa apsolutnom dominacijom, a prvu ozbiljnu priliku Krupa je imala u 66. minutu. Milanović je loptu oduzeo na sredini terena, dobro proigrao Koljića koji je loptu proslijedio do Barića ali ovaj sa oko pet metara iz dobre pozicije šutira preko gola. Samo minut kasnije Barić je ponovo u prilici, nakon dobrog pasa Savića ulazi u šesnaesterac, dobro šutira ali je njegov udarac zaustavio golman Ćutahija. U 72. minutu Koljić sa srdine terena šalje idealan pas za Milanovića, koji je izbjegao opsajd zamku, ušao u šesnaestereac dobro šutirao ali je lopta otišla pored gola.  U 85. minutu probao je i Milutinović, dobro je šutirao sa 18 metara ali se golman Čutahija istakao. Krupa u 90. minutu dolazi do novog gola, strijelac je Stefan Dabić.

KRUPA – VITEZ  3:0 (2:0)

Stadion u Krupi na Vrbasu. Gledalaca: 300. Sudija: Elvis Mujić (Banovići), žuti kartoni: Peko, Vuković (Vitez).

FK KRUPA: Fejzić, Jašarević, Ljubenović (od 57. Savić), Dujaković, Milutinović, Vukotić, Nikodijević, Aleksić, Milanović, Fajić (od 63. minuta Koljić), Barić.

NK VITEZ: Ćutahija, Stanić, Tipurić, Novak, Peko, Zukić, Karić, Brekalo, Đerić (od 62. Đerić), Vuković, Šantić.