Bamberg utišao Arenu

Košarkaši „Crvene zvezde“ poraženi su na domaćem terenu od ekipe „Brose Bamberga“ sa 69:75 (18:30, 16:13, 19:16, 16:16) u 5. kolu Evrolige.

Domaći tim je loše ušao u meč i brzo je Alimpijević potrošio oba tajm-auta, a „Brose Bamberg“ je došao do +10 (9:19). U  nastavku se igralo koš za koš, spuštali su domaći ispod deset razlike, ali je nakon deset minuta bilo 18:30 za Nijemce. Sa dvije trojke na startu druge četvrtine i živnuli su i igrači i  navijači „Crvene zvezde“ i razlika je smanjena na -7. Promašio je Lesor čist zicer za -4, nakon čega Rajt pogađa trojku i vraća na +9. Ništa značajno se nije desilo do kraja poluvremena, te se na odmor otišlo sa rezultatom 34:43.

Odmah na početku Zvezda spušta na -5 i ne pogađa trojku za -2, što Nijemci kažnjavaju i prave serij 6:0. Ipak Ročesti i Dangubić uzvraćaju i domaćin smanjuje na 50:54, a prije zadnjih deset minuta rezultat je glasio 52:59. Veliki problem šampiona ABA lige je što nisu koristili  napade, kojim bi smanjili razliku na jedan posjed. U poslednjoj četvrtini većinom se igralo koš za koš, domaći su pokušavali prići, ali gosti to nisu dozvoljavali. Sve je bilo tako do dva i po minuta prije kraja kada „Crvena zvezda“ konačno prilazi na -2. Trinkijerijev tim vraća na +4, a Bjelica ne pogađa trojku, što kažnjava Zizis za 67:73, a na kraju završava sa 69.75.

Najefikasniji na meču je bio Ročesti sa 22 poena, Lesor je imao 14, Bjelica 11, a na drugoj strani Rubit je postigao 15, Hikman 12, Radošević jedan manje.