Zvezdi ogroman bod na Emirejtsu

Foto/EPA

U grupi H Crvena zvezda je odigrala 0:0 kod Arsenala, dok je Koln sa 5:2 savladao Bate Borisov.

Gledaoci na Emirates stadionu u Londonu nisu mogli da vide golove, ali su mogli da gledaju jednu uzbudljivu predstavu, sa po nekoliko ozbiljnih prilika na obje strane.

Bila je to slična utakmica kao u Beogradu. Arsene Wenger je ponovo u meč ušao bez dosta fudbalera, a Crvena zvezda je to iskoristila i uspjela da nametne svoj ritam koji je pravio dosta problema domaćem sastavu u prvom poluvremenu.

Crvena zvezda je u prvom poluvremenu pogodila i prečku. Vujadin Savić je gađao, golman Macey odbranio šut, a onda se od njegove ruke odbila u prečku. Odličnu šansu je imao i Boakye , Kanga je poslao sjajnu loptu u prazan prostor, a napadač Zvezde se pomalo i spetljao te loše šutirao iz izgledne pozicije. Sa druge strane najbolju priliku u prvom dijelu promašio je Giroud. Šutirao je on sa nekih pet metara, ali Milan Borjan je odbranio taj šut.

U nastavku do izražaja dolazi fizička sprema. Crvena zvezda iz minute u minut sve više posustaje, diše na škrge, ali Arsenal to ne uspjeva da iskoristi, pa izabranici Vladana Milojevića stižu do velikog boda.

Sjajnu utakmicu, sa dosta preokreta, odigrali su u Kolnu, domaći Koln i Bate Borisov.

Koln je stigao do vođstva u 16. minutu. Simon Zoller je iskoristio sjajan paz Ozcana, pretrčao čuvare, dobro se snašao i lako savladao golmana gostiju iz Borisova za 1:0.

Trajalo je slavlje "Jarčeva" petnaestak minuta, a onda hladan tuš. Igrala se 31. minuta, Rios je nakon prekida pronašao Nemanju Milunovića koji ostaje neometan u kaznenom prostoru i matira domaćeg golmana. Samo dvije minute kasnije sjajnim golom Bate Borisov dolazi do preokreta. Rios je ponovo centrirao sa desne strane, a u kaznenom prostoru "polu makazicama" Signevich pogađa za 1:2. Ujedno, to je bio i rezultat prvog dijela, a u nastavku novi preokret.

Koln do gola stiže u 54. minutu nakon što je pogodio Osako, a potpuni preokret domaćoj ekipi donosi Guirassy u 63. minutu meča. 4:2 postavlja drugim golom Yuya Osako u 82. minutu meča, a gol za konačnih 5:2 u 90. minutu postiže Miloš Jojić.