Arsenal porazio Totenhem

Liverpul proradio protiv Tadićevog Sautemptona, Bormut sa igračem manje pregazio Hadersfild (4:0) Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom terenu Totenhem sa 2:0 u prvoj utakmici 12. kola Premijer lige.

Golove za Arsenal postigli su Škodran Mustafi u 36. i Aleksis Sančes pet minuta kasnije. Kod oba gola gosti su se bunili zbog ofsajd pozicija, čini se i da su bili u pravu, ali...

Ekipa Arsena Vengera u narednom kolu gostuje Barnliju, dok Totenhem dočekuje Vest Brom.

Dušan Tadić igrao je do 55. minuta za Sautempton na gostovanju Liverpulu, izgubio je loptu ispred svog kaznenog kada je Liverpul poveo preko Salaha, strelca dva od tri gola domaćina.

Čelzi, branilac titule, je sa četiri gola lako prošao gostovanje Vest bromvič albionu.

Mančester Siti je ove sezone klasa za sebe. Ni šampion od pre dve godine, Lester, nije uspeo da zaustavi četu Pepa Gvardiole. Kraj prvog i početak drugog poluvremena bili su ključni. Prvo je pogodio Gabriel Hesus posle sjajne akcije, sa tri metra je ćušnuo loptu u prazan gol u 45. minutu. Samo što je počelo drugo poluvreme usledio je slom Lisica, dalekometni šut, ma šta šut, projektil de Bruinea sa 21 metra za konačnih 2:0.

Bornmut je u 45+4. minutu ostao bez isključenog Frensisa, ali je i brojčano slabiji održao lekciju Hadersfildu (4:0).

Semafor 12. kola Premijer lige:

Subota:

Arsenal – Totenhem 2:0 (Mustafi 36, Sančez 41)

Liverpul – Sautempton 3:0 (Salah 31, 41, Koutinjo 68)

Bornmut – Hadersfild 4:0 (Vilson 26, 31, 84, Arter 70)

Barnli – Svonsi 2:0 (Kork 29, Banrs 40)

Kristal Palas – Everton 2:2 (Mekartur 1, Zaha 35 - Bejns 6. jedanaesterac, Niase 45+1)

Lester – Mančester Siti 0:2 (Gabriel Hesus 45, de Bruine 49)

VBA – Čelzi 0:4 (Morata 17, Azar 23, 62, Alonso 38)

18.30: Mančester Junajted - NJukasl