18.11.2017 Administrator DC

Voždovac treći

Vojvodina i Radnik odigrali bez golova u Novom Sadu, Novosađani, Brđani i Zmajevi na koti tri sa po 31 bodom

Napredak – Čukarički 1:2 (1:2)

Kruševac - Stadion: Gradski. Gledalaca: 1.000. Sudija: Aleksandar Vasić (Novi Žednik). Pomoćnici: Dejan Petrović (Kikinda) i Matija Olajoš Nađ (Subotica). Žuti kartoni: Mitrović, Miladinović, Sekidika (Napredak), Ovusu (Čukarički). Strelci: 0:1 Boris Kopitović u 20, 1:1 Uroš Đerić u 21, 1:2 Petar Bojić u 38. minutu.

NAPREDAK: Ni. Petrović, Boranijašević, Veškovac, Miladinović, Ne. Petrović, Šljivić (od 37. Simonović), Alivodić, Sekidika, Mitrović (od 58. Vulić), Vukanović, Đerić (od 71. Kasalica). Trener: Milorad Kosanović.

ČUKARIČKI: Belić, P. Jovanović, Kopitović, Puškarić, Bogosavac, Drinčić, Docić, Ovusu (od 77. S. Jovanović), Kajević, Mićin (od 67. Milojević), Bojić (od 90. Adamović). Trener: Nenad Lalatović.

Očekivano, igralo se spuštenih gardova, a u uvodnim minutima viđene su dve šanse. Pošto je odbrana Čarapana izblokirala Bojića, loptu je prihvatio Kajević, dobro nanišanio, ali na pravom mestu je bio čuvar mreže Petrović. Neprecizan je potom, za malo, posle asistencije Boranijaševića, bio Alivodić. Lopta je otišla nekoliko centimetara pored gola, ali solidan pokušaj promrzli navijači su nagradili aplauzom.

Poveli su gosti u 20. minutu. Ponovo je koban bio prekid, kapiten Drinčić je izveo korner, a u gužvi pred golom Petrovića, na prvoj stativi, najsnalažljiviji je bio Kopitović i uspeo da skrene loptu u mrežu iz neposredne blizine.

Samo što se krenulo sa centra usledilo je izjednačenje. Napad je, po levoj strani, poveo Vukanović, usledila je asistencija za Đerića, koji je ušao u kazneni prostor i precizno pogodio malu mrežu iza Belićevih leđa.

Mogao je Napredak do preokreta u 27. minutu, odlično je sa 25 metara tukao Nemanja Petrović, ali krajnjim naporom Belić je uspeo loptu, koja je išla pod prečku, da skrene u korner.

Brđani su do novog vođstva stigli u 38. minutu. Ovusu je prošao levoj strani, pa prosledio loptu Bojiću, nekadašnjeg prvotimca Kruševljana, koji se vešto ubacio i, pored statične odbrane domaćih, lako poentirao – 1:2.

Krenuli su domaći ofanzivnije u nastavku. Zapretio je prvo Vukanović u 49. minutu. Pet kasnije, posle oštrog centaršuta Alivodića, uspeo je golman Belić da pokupi loptu ispred Sekidike. U 59. nakon centaršuta sa desne strane, zaplivao je kroz vazduh Vulić, ali nije bio precizan.

Čukarički je vešto čuvao stečenu prednost, ali kad god bi se ukazala prilika, pokušavao da je uveća. Mićin nije iskoristio zicer u 58. minutu, a Milojević je pogodio stativu u 71.

Napredak je u poslednjih deset minuta krenuo na sve, ili ništa, ali osim „projektila“ Simonovića, koji je čuvar mreže gostiju uspeo da preusmeri u korner, nije bilo neke veće opasnosti. Suveren je pred svojim golom bio Belić i odbranio pobedu...

Semafor 17. kola Super lige Srbije:

Petak:

Mladost – Radnički (Niš) 2:2 (Simunović 7. autogol, Trifunović 75 - Stojanović 19, Pavkov 33. jedanaesterac)

Subota:

Crvena zvezda – Rad 6:1 (Pešić 4, 54, Boaći 20. jedanaesterac, 26, 63, 83 - Lutovac 41)

Napredak – Čukarički 1:2 (Đerić 21 - Kopitović 20, Bojić 38)

Vojvodina – Radnik 0:0

Voždovac – OFK Bačka 2:0 (Pavlović 40, Luković 85. jedanaesterac)