Radniku bodovi u Mejdanu

Košarkaši Radnika su u 8. kolu Premijer lige BiH gostovali u Mejdanu, gdje su domaćoj Slobodi nanijeli poraz rezultatom 78:64. Radnik je do pobjede doša , zahvaljujući sjajnoj drugoj dionici, te odličnom finišu susreta.

Sloboda je bolje krenula i prvu četvrtinu završila u svoju korist rezultatom 21:15. Radniku je trebalo malo vremena da poveže konce, a onda je zahvaljujući fenomenalnoj odbrani i fantastičnim šutom dobila drugi dio igre čak 21 razlike i potpuno preokrenula meč. Sloboda je pokušavala nakon pauze u poluvremenu da nešto značajnije uradi i vrati neizvjesnost, ali igrači Radnika su igrali zaista sjajno i pored toga što je treća dionica meča pripala Slobodi, u četvrtoj su stavili tačku na ovu utakmicu i prilično ubjedljivo slavili.

Najefikasniji u timu Radnika na ovom meču su bili Kokoruš sa 19, Kaluđerović i Pavlović sa 18 postignutih poena, dok su u ekipi Slobode dvocifreni bili Hasandić i Čampara sa po 13 poena.

Zaista sjajna utakmica naših momaka i odlična uvertira za meč 9. kola sa Širokim koji je na programu u srijedu, 13.12.2017. godine sa početkom od 20.30h.

Radnik poziva sve ljubitelje košarke da dođu i podrže naš tim koji je pobjedama u posljednja 3 meča pokazao da ima kvalitet i volju za dobre rezultate  ove sezone.

OKK SLOBODA – KK RADNIK BNB 64 : 78 (21:15 / 12:33 / 21:12 / 10:18)

OKK SLOBODA: Pilavdžić 5, Jakupović, Hasandić 13, Lužaić, Latifagić 5, Lasetović, Čampara 13, Čerkezović 9, Muratović 2, Petrov 10, Silađi 2, Ahmedović 5. Trener: V. Gašić

KK RADNIK BNB: Popadić 2, Sandić, Milošević 6, Tejić, Kokoruš 19, Jovanović 8, Kaluđerović 18, Pavlović 18, Tomić 5, Milošev 2. Trener; B. Vićentić