EL: CSKA slavio u Baskiji

Košarkaši CSKA upisali su novu pobjedu u Evroligi. Moskovljani su slavili večeras u Vitoriji protiv Baskonije, rezultatom 90-81.

Domaći su sjajno otvorili susret. Na krilima Toka Šengelije, domaći su imali osam poena prednosti nakon prvog perioda. U drugom periodu, CSKA je proradio. Napad im je bio gotovo nepogrešiv pa su do poluvremena napravili preokret i sa tri poena prednosti otišli su na odmor.

U nastavku je Baskonija zaigrala bolje. Igrali su dobro u odbrani a u napadu su i u trećem periodu imali dobar ritam. To im je omogućilo da nakon 30 minuta, imaju dva poena prednosti. Međutim, u poslednjih deset minuta, Baskonija se raspala. CSKA ih je uništio sjajnom odbranom, dok su u napadu sjajni bili Rodrigez te Klajburn. Na kraju je CSKA slavio rezultatom 90-81.

Najbolji u redovima CSKA bio je Rodrigez sa 25 poena, dok je Šengelija predvodio Baskoniju sa 20 poena i 13 skokova.