Gudurić srušio Baskoniju

Košarkaši Fenerbahčea upisali su novu pobjedu u Evroligi. Aktuelni šampioni bili su večeras bolji od Baskonije, rezultatom 79-74.

Baskonija je dobro otvorila susret. Nametnuli su svoj ritam i na krilima Šengelije vodili su 22-18 nakon prvog perioda. U drugom periodu imali su i osam poena prednosti ali Fener se do poluvremena vratio. Ipak, na odmor se otišlo sa vodstvom Baskonije rezultatom 38-36.

Fener je odigrao sjajno u trećem periodu. Na krilima Marka Gudurića, domaći dolaze do preokreta i vodstva 63-59, pred poslednjih deset minuta. Fener je igrao dobro u poslednjem periodu, imali su i osam poena prednosti u jednom trenutku, ali Baskonija se nije predavala. Uspjeli su da priđu na dva poena zaostatka ali nisu imali snage za potpuni preokret pa je Fener došao do pobjede.

Fener je do pobjede predvodio Marko Gudurić sa 18 poena, dok je Baskoniju predvodio Šengelija sa 15 poena i šest skokova.