Maja Tadić i Emir Lokmić najbrži na Jahorini

Paljanska skijašica Maja Tadić, i bosanskohercegovački Olimpijac, Emir Lokmić, slavili su danas pobjede u veleslalomu prvog dana FIS trke ''Jahorina 2018''.

Njih dvoje su tako nastavili dobru formu od ranijih dana kada su slavili na po jednom slalomu na paljanskoj ''Ravnoj planini''.

Maja Tadić je u konkurenciji djevojaka slavila ispred Šejle Merdanović, takođe reprezentativke BiH, za sekundu i 84 stotinke, te Viktorije Bolješić iz Srbije koja je za ostala 2.44 sekunde za pobjednicom.

Kod muškaraca, Emir Lokmić je ponovo stigao ispred Marka Šljivića, koji takođe na domaćim skijalištima pokazuje dobru formu, a ovaj put je zaostao 31 stotinku za Lokmićem. Treći kroz cilj je prošao Samuel Revucki iz Slovačke.

Vedran Selak je bio 13, Dino Terzić 15, Strahinja Đokanović 19, i Tarik Pilav 23.

Sutra se na stazi ''Prača'' voze trke slaloma u obje konkurencije, a ujedno ovo je i testna trka za EYOF 2019 u sklopu programa ''Road to Eyof''.