Sudžum i Stanimirović predvodili Vardu do pobjede u Rogatici

Košarkaši „Varde HE“ trijumfovali su na gostovanju ekipi „Rogatice“ sa 73:86  (10:22, 17:24, 23:19, 23:21) u 12. kolu Prve lige Republike Srpske.

Nakon zimske pauze nastavljeno je prvenstvo Republike Srpske, a Višegrađani su sjajno krenuli u Rogatici.  Od prvog minuta su stvarali veliku prednost,  a nakon deset minuta je bilo 10:22, s tim da je Stanimirović postigao 16 poena.  Isto je bilo i u drugoj četvrtini, prednost je rasla i prvo poluvrijeme je završeno 27:46.

Domaći košarkaši su zaigrali malo bolje u nastavku, uspjeli su smanjiti i na -6, no Višegrađani su odbili taj napad i vratili na dvocifrenu prednost. Na startu zadnje četvrtine razlika je bila preko 20 poena, ali Rogatičani smanjuju na 65:75. „Varda HE“ nije dozvolila da to ode na jednocifrenu razliku i na kraju je završilo 73:86.

Najefikasniji na meču bio je Sudžum sa 33 poena i 21 skokom, Stanimirović je imao 27 poena, Bodiroga 12, a na drugoj strani Puhalac je imao učinak od 30 poena, Rističević je postigao 19, Slijepčević 10. Višegrađani sada imaju skor od sedam pobjeda i pet poraza, dok Rogatičani nemaju pobjedu.