Košarkaši Slavije trijumfalno započeli drugi dio sezone

Košarkaši Slavije savladali su večeras u svojoj dvorani KK Prijedor 60:56, u utakmici 12. kola Prve lige Republike Srpske za košarkaše.

''Sokolovi'' su proveli praktično čitavu utakmicu u vođstvu. Stigli su do prednosti u prvom napadu nakon trojke Nevena Damjanovića, i 38 minuta bili u vođstvu, osim kratkog perioda u 3/4 koji je trajao dvanaest sekundi kada su gosti poveli minimalnom razliku, da bi na kraju umalo sve to prokockali, ali se na kraju sve najbolje završilo po ekipu Gorana Šehovca.

Bila je ovo izuzetno tvrda utakmica, često i ne previše gledljiva, ali su i jedni i drugi pokazali veliku borbu iz čega su se izrodile greške, promašeni ziceri i sve što ide uz to. Nakon pomenute trojke Nevena Damjanovića uslijedio je period ''u leru'' obje ekipe, pa gotovo tri naredne minute nismo vidjeli poene, sve dok Marinko Perović nije pogodio za 5:0. Uspjevaju i gosti da pogode napad iza toga, a onda i jedni i drugi ulaze u ritam, pa se na prvi odmor između četvrtina odlazi sa prednošću domaćeg tima +7, 22:15.

U drugoj četvrtini viđena je još tvrđa košarka, pa domaća ekipa u ovom periodu igre postiže svega 9 poena, a gosti 14, što ih na poluvrijeme odvodi sa zaostatkom od 2 poena, 31:29. Držala je Slavija i u ovoj dionici svojih +7, ali poslije dva poena sa slobodnih bacanja Eleza na 4:40 do kraja 2/4 Slavija više nije postigla poena, pa se na pauzu otišlo sa pomenutih 31:29.

Treća četvrina donijela je i prvo vođstvo Prijedorčana na utakmici, ali je, napisano na početku, ono trajalo svega 12 sekundi. Predvodio je Slaviju u ovim momentima Marinko Perović, ubacio za četvrtinu deset od ukupno četrnaest poena Slavije u trećoj dionici, i pred ulazak u posljednjih deset minuta doveo ih do vođstva 45:43.

Uspjeli su gosti da izjednače utakmicu na početku 4/4, ali vrlo bitnom trojkom Miloša Šušića ''Sokolovi" dolaze do 50:47. U naredne tri minute ponovo nije bilo poena iz igre. Tek je Savo Macan uspio da pogodi jedno slobodno bacanje, a zatim Marinko Perović novom trojkom, pa ofanzivnim skokom i poenima odvodi Slaviju na +9, 56:47 na tri minute do kraja. Činilo se da Slavija ide prema sigurnoj pobjedi, ali nisu tako mislili i gosti.

Kelečević na četrdeset sekundi do kraja pogađa jedno slobodno bacanje, i dovodi svoju ekipu na 56:52. I dalje je djelovalo da Slavija ima sve u svojim rukama, ali onda dvije navine greške u prevodu lopte, i dva puta gosti u dvadeset sekundi uspjevaju da poentiraju, te na 21 sekundu do kraja rezultat je poravnat, 56:56. Zovnuo je Goran Šehovac tajm aut, odradila je Slavija tada dobar napad i Savo Macan je poentirao za, na kraju, ipak veliku pobjedu Slavije, ukupno treću u sezoni, drugu vezanu.

Najefikasniji u domaćem timu bili su Marinko Perović sa 18 poena i Miloš Šušić sa 16, dok su kod gostiju po 13 ubacili Srđan Stakić i Žarko Rajković.

OKK SLAVIJA 1996 - KK PRIJEDOR 60:56 (22:15, 9:14, 14:14, 15:13)