Pioniri OKK Leotar postali šampioni Republike Srpske

OKK „Leotar“ je pionirski prvak Republike Srpske, nakon što je večeras u odlučujućoj utakmici finalnog turnitra u Trebinju pobijedio KK „Budućnost BN“ iz Bijeljine rezultatom 80:77 (18:28, 26:20, 18:20, 18:9)

Drugo mjesto osvojio je KK „Budućnost BN“ iz Bijeljine, treća je ekipa KK „Hunters“ iz Prijedora, a četvrto mjesto pripalo je KK „Igokea“ iz Aleksandrovca.
Nakon prvog dana niko se nije nadao ovakvim raspletom, jer je posljendja utakmica odlučivala konačan raspored na turniru. Bilo je tu više kalkulacija, ali u slučaju poraza OKK „Leotara“ Trebinjci bi zauzeli četvrto mjesto, Bijeljinci prvo, Prijedorčani drugo, a Igokea treće.
Ipak, trud, upornost, ali i sreća bili su na strani igrača Mirka Kovačevića.

U prvoj utakmici, OKK „Leotar“ je poražen od KK „Igokea“ rezultatom 56:89 (14:28, 21:22, 17:23, 4:16). Aleksandrovčani su od početka ušli ozbiljno u utakmicu i nagovijestili da su u Trebinje došli da pobijede.
Predvođeni Pavlovićem, nakon prvih dvadeset minuta otišli su na odmor sa 15 koševa razlike – 35:50. U drugom poluvremenu nastavila se dominacija mladih igrača „Igokee“ i na kraju utakmice je bilo 56:89.

U redovima Trebinjaca Marković sa 13, Bojanić i Rončević sa 10 koševa bili su najefikasniji, a u redovima pobjednika Pavlović je imao dabl-dabl učinak – 44 koša i 10 skokova.

U drugoj utakmici OKK „Leotar“ je pobijedio KK „Hunters“ rezultatom 83:65 (14:18, 27:18, 18:18, 24:11). Trebinjci su od samog početka bili u vođstvu tako da su prvu četvrtinu dobili sa 18:14, a na poluvrijeme su otišli sa pet koševa razlike – 41:36.
U drugom poluvremenu nastavila se dobra igra Trebinjaca i u zadnjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 59:54. Košarkaši Mirka Kovačević, posljednju četvrtinu, na krilima Aleksića i Milinkovića, dobili su sa 25:11, što je donijelo konačan rezultat – 83:65.
U redovima poražene ekipe najefikasniji je bio Mrković sa 23 koša, a kod pobjednika Aleksić sa 24, Milinković 22, Bojanić sa 19 i Marković sa 12.
U trećoj utakmici, a zadnjoj na turniru, za Trebinjce je bilo „biti ili ne biti“ i na početku je viđena nervoza u njihovim redovima. Nakon prvih pet minuta rezultat je bio 10:10, a na kraju prve četvrtine bilo je 18:28. U drugoj četvrtin Leo je zaigrao malo bolje, tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 44:48.

U drugom poluvremenu Bijeljinci su održavali prednost od šest koševa i u posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 62:68. Trebinjci su non-stop hvatali priključak za Bijeljincima i tri minuta prije kraja došli u vođstvo koje su sačuvali do kraja za konačnih 80:77.
Radost i sreća na klupi Trebinjaca, a tuga i žal za pobjedom na klupi KK „Budućnost“.

Trener novih pionirskih prvaka Republike Srpske Mirko Kovačević je čestitao svim svojim igračima na trudu i požrtvovanoj igri na turniru.
„Uspjeli smo da pobijedimo Budućnost od koje smo izgubili prije 15 dana, a i tada je bilo napeto i jedna lopta je odlučila“, rekao je Kovačević.
Kapiten Miloš Milinković se zahvalio svim svojim saigračima na odličnim partijama.

preuzeto sa: TREBINJELIVE.INFO