Rabota zlatni na Evropskom kupu u Karlovcu

U periodu od 9. do 11. februara 2018. godine u hrvatskom Karlovcu održan je 5. Waku Evropski kup u kik boksu za sve uzraste i u svim disciplinama, gdje je učestvovalo više od 1.800 takmičara iz 25 država.

Među njima bio je Dragan Rabota sa Pala, koji se takmičio u kategoriji veterana - 84kg. Rabota je osvojio prvo mjesto u disciplini "lajt kontakt" i šampionski pojas Evropskog kupa, pobjedivši u finalu Mađara Zenka Lasla.

U disciplini "kik lajt" osvojio je drugo mjesto, a u polufinalu te discipline pobijedio je još jednog mađarskog takmičara, dok je finale predao zbog povrede Slovencu Marjanu Bolharu. Rabota je istakao da je zadovoljan učešćem i osvojenim medaljama.

Za odlazak na takmičenje zahvalio se privrednicima iz Pala, kao i klubu "Imperija Pale", gdje se pripremao pred odlazak u Hrvatsku.

Rabota je i ovog puta bio najstariji takmičar na Evropskom kupu u Karlovcu.