Radnik oborio Student

Košarkaši Radnika pobjedili su Student iz Mostara 68-56 u 2.kolu Lige za opstanak prvenstva Bosne i Hercegovine. Izabranici Branislava Vićentića tokom cijelog meča bili su bolji rival i zasluženo stigli do prvih bodova. Student je samo u prvih 5 minuta bio ravnopravan rival, nakon čega kreće serija Radnika. Već poslije 16.minuta igre, domaći tim je imao 14 poena viška, ali na veliku pauzu odlazi sa plus devet, jer tim iz Mostara mini serijom od pet poena bolje završava 1 poluvrijeme.

Nastavak utakmice donosi još bolju igru Radnika, a raspoloženom Kaluđeroviću ,dobrim rolama pridružili su se i ostali igrači pa prednost u jednom trenutku dostiže maksimalnih 19 poena. Tek u posljednjoj četvrtini gosti su zaprijetili, koristeći opuštenost domaćeg tima i smanjuju prednost na podnošljivih 7 poena. Međutim Radnik je do kraja rutinski priveo utakmicu i upisao jako bitan trijumf.

Najefikasniji u redovima Bijeljinskog tima bio je Filip Kaluđerović sa 15 poena, a značajan doprinos pobjedi dali su Damjan Milošević sa 10 koševa i 4 skoka, te pojačanje Radnika u mini prelaznom roku Gojko Sudžum sa 6 poena i 12 uhvaćenih lopti. U redovima poražene ekipe najbolji je bio Amerik anac Džejlen Ros sa 15 koševa. Ključ pobjede bijeljinskog tima bio je u sjajnoj odbrani i dominaciji ispod obruča jer je uhvatio čak 13 lopti više. Narednu utakmicu Radnik gostuje Bošnjaku u Hadžićima.