Kozara neporažena u Janji

Danas su odigrane utakmice 20. kola I lige Republike Srpske. U janji su se sastali Podrinje i FK Kozara i utakmica je završena podijelom bodova, bez golova 0-0.

U prvom poluvremenu malo toga za vidjeti. Umor od igranja utakmica u zgusnutom rasporedu je učinio svoje kod obe ekipe, domaćini su imali blagu inicijativu, dok je Kozara uspješno parirala. Izglednijih šansi nije bilo, tek biljježmo pokušaj Hadžića i uspješnu intervenciju Ilića polovinom poluvremena.

Odlično Kozara otvara drugo poluvrijeme i već u 46. minuti Paštar upošljava Kremenovića koji izlazi sam pred golmana domaćih Đurića, ali šalje loptu preko gola. Malo kasnije zamalo neprecizno šutira Kovačević. Uzvraćaju domaći preko Hadžića, odgovara Mirković jakim šutem sa dvadeset metara pored gola, ali se rezultat ne mijenja do kraja utakmice.

Ovo je treća prvenstvena utakmica fudbalera Kozare u zadnjih sedam dana, a vremena za odmor nema, jer se već u subotu 07. 04. 2016. igraju utakmice 21. kola I lige Republike Srpske. Kozara će na Gradskom stadionu u Gradišci ugostiti Napredak iz Donjeg Šepka. Utakmica počinje u 16 h, a ulaz je slobodan.

Podrinje (Janja): Đurić S., Berbić A., Jusufović M., Barjaktarević A. (od 67. min. Redžić Dž.), Đokić A., Vujić F., Hadzić A., Arnautović M., Božić Ž., Došlo D. (od 60. min. Lazić S.), Karjašević H. (od 79. min. Pavić C.), trener Hadžić S., nisu igrali: Đuričić S., Mulamustafić B., Vuković R., Osmanagić A.

FK Kozara: Ilić M., Kovačević M., Raspudić B., Petrović O., Kovljen S. (od 69. min. Zečević M.), Radoja S., Mirković I., Petković Z. (od 90. Pucarević N.), Stjepanović N., Džombić R. (od 30. min. Kremenović V.), Paštar M., trener: Trivunović V., nisu igrali: Petrović O., Babić N., Bubić Ž., Bojanić M.

Tekst i foto: FK Kozara