Zrinjski se radovao u Laktašima

Košarkaši Igokee doživjeli su drugi poraz u Ligi 6. Aleksandrovčani su na svom terenu izgubili od Zrinjskog, rezultatom 88-85.

Početak meča je nagovijestio  da bi se Zrinjski mogao radovati u Laktašima. Igokea je u prvom periodu izgubila šest lopti. Sve te greške Zrinjski je iskoristio, pa je nakon prvog perioda vodio 23-18. U drugom periodu gosti su imali i devet poena prednosti ali se Igokea uspjela konsolidovati. Ipak, Zrinjski odlazi na poluvrijeme sa vodstvom 46-41.

U trećem periodu Zrinjski je imao i 11 poena prednosti (58-47). Međutim, Igokea je tada napravila seriju 21-6 i time dolazi do preokreta. Pred poslednjih deset minuta, domaći su imali četiri poena prednosti. U jednom trenutku su u poslednjem periodu imali i +8 a onda su naprosto stali. Zrinjski tada pravi seriju 14-0 i  dolazi do preokreta. U samoj završnici Igokea je imala napade za produžetak. Međutim, Artis i Šibalić su početnički gubili lopte i na kraju se Zrinjski zasluženo radovao u Laktašima.

Zrinjski je bolje šutirao večeras. Imali su 50% šuta iz igre a pogodili su i tri trojke više, iz dva pokušaja manje. Igokea je izgubila meč iako je imala čak 17 skokova više. Razlog tome je činjenica da su domaći imali čak 22 prodane lopte a na toliki broj izgubljenih lopti, imali su 12 asistencija. Zrinjski je imao šest asista više i devet izgubljenih lopti manje te su ta dva parametra odlučila pobjednika. Zrinjski je jednostavno igrao timski a Igokea više na individualni kvalitet.

Zrinjski je do pobjede predvodio Muri sa 19 poena, dok je Smajlagić dodao 14. Najbolji u redovima Igokee bio je Rikić sa 25 poena i 12 skokova.

Igokea 85 : 88 Zrinjski
Široki 76 : 89 Spars
Bosna Royal 78 : 67 Kakanj