Bod nade Dobojlija

Malobrojni gledaoci na dobojskim Lukama očekivali su da će njihovi ljubimci konačno osvojiti bodove u proljećnom dijelu prvenstva, ali to se ostvarilo samo djelimično. Osvojen je, a bolje reći spašen samo bod, koji znači slamku spasa.

Vjerovali su mnogi da će i promjena u Stručnom štabu, gdje je za šefa umjesto Vedrana Sofića postavljen Danimir Milkanović, uticati na fudbalere i pozitivnu atmosferu. Ali, samo dvadesetak minuta igre Sloginih fudbalera u prvom poluvremenu može dobiti prolaznu ocjenu a sve ostalo brzo se zaboravlja.

Naime, gosti iz Foče od početka susreta diktirali su tempo a domaća odbrana djelovala je smušeno što je i potvrdio brzonogi Mojević koji je sa desetak metara savladao poletarca Jupića u 11. minutu. Nadu da bi se mogli ravnopravno nositi sa rivalom fudbaleri Sloge ostvarili su u 21. minutu kada je Borislav Lukić izvrsno pogodio gornji lijevi ugao Avramovića iz slobodnog udarca sa nekih dvadesetak metara.

Nemalo zatim u izvrsnoj prilici bio je Lazić koji je iz povoljne prilike šutirao pored gola. Ipak, u 40. minutu poslije brze akcije po desnoj strani Lazić ubacuje pred gol gostiju a Radovanović postiže lijep pogodak. I to je, praktićno bio kraj priče Sloginih fudbalera.

Drugo poluvrijeme proteklo je u dominaciji Sutjeske a Rašević je samo to potvrdio golom u 64. minutu. Imali su nakon toga gosti još tri stopostotne prilike ali su bili brzopleti pa je lopta završavala preko ili pored gola. Domaći su djelovali kao raštiman orkestar a onda u 81. minutu posle kornera sa desne strane Pljevaljčić je oborio na petercu Lukića i to je bila idealna prilika da Sloga konačno dodje do tri boda sa bijele tačke. A onda, staro pravilo da fudbaler nad kojim je napravljen prekršaj ne izvodi udarac sa 11 metara Borislav Lukić nije ispoštovao, šutirao je u golmana koji odnija loptu na koju natrćava Gavrić ali je šalje nebu pod oblake umjesto u prazan gol.

Dakle, borba za opstanak i dalje visi na plećima Sloginih fudbalera ali kvalitet igre koju pokazuju i protivnici koji ih očekuju u narednim kolima ostavljaju samo tračak nade da bi se na Lukama i iduće godine mogao gledati prvoligaški fudbal.

Sloga-Sutjeska 2:2 (2:1)

Stzrelci: 0:1 Mojović 11, 1:1 Lukić 21, 2:1 Radovanović u 40, 2:2 Rašević u 64. minutu. Stadion Luke. Gledalaca 100. Sudija Salaviša Mazić (Vlasenica), Pomoćnici: Vrhovac (Laktaši) i Mirić (Bijeljina). Žuti kartoni: Subašić (Sloga), Mrgud, Pljevaljčić (Sutjeska).

SLOGA:Jupić, Janković, Hadžimujić, Subašić, Lazić (od 66.Pavić), Lukić, Blagojević, Ivešić, Ćebić, Radovanović, Ristić.

SUTJESKA: Avramović, Lukić (od 55. M.Ivanović), Filipović, Mrgud, Rašević (od 60. Radović), Ivanović, Mojović, Sekulović (od 80. Božovoć), Drakul, Danilović, Pljevaljčić.

Piše: Slobodan Babić