Izviđač u derbiju bolji od Borca

Foto/ RK Borac

U derbi utakmici 20. kola Premijer lige BiH, rukometaši Borca m:tel poraženi su večeras u dvorani „Borik“ od ekipe Izviđača iz Ljubuškog, 22:19.

Početak susreta pripao je izabranicima Bojana Unčanina, koji brzo dolaze do plus tri, 6:3. Tada je uslijedio „crni“ period igre Banjalučana, koji je trajao desetak minuta, u kojem su gosti, srerijom 4:0, uspjeli da preokrenu rezultat i povedu 7:6. Do kraja poluvremena „crveno-plavi“ su uspjeli stići prednost Ljubušaka i na odmor otići neriješenim rezultatom 10:10.

Nastavak susreta opet je obilježio pad u igri domaćina, koji ponovo desetak minuta ne uspijevaju postići gol, što su rukometaši Izviđača iskoristili i došli do ubjedljivih plus pet, 15:10.

Ipak, aktuelni šampioni BiH su se trgli i, nošeni velikom podrškom sa tribina „Borika“, prišli na minus jedan, 17:16. Priliku za izjednačenje iz kontra napada propustio je Đurđević, koji se sa golmanom Izviđača našao 1-1, ali mu je čuvar mreže gostiju zaustavio šut. Ova situacija, kako se poslije ispostavilo, bila je presudna u eventualnom preokretu, jer su se gosti konsolidovali i do kraja susreta uvećali prednost i ostvarili važnu pobjedu koja je ih vratila na čelo tabele Premijer lige BiH.

Najbolji pojedinac u redovima Borca m:tel bio je golman Bojan Ljubišić, koji je zaustavio 13 udaraca gostiju, dok je najefikasniji bio Goran Daničić sa četiri pogotka.

Na drugoj strani, prvi strijelac Izviđača bio je David Mandić sa šest golova.

Kakanj 34 : 44 Bosna Centrotrans
Slavija 28 : 28 Konjuh
Vogošća Poljine Hills 31 : 25 Sloga
Zrinjski 30 : 27 Bosna
Maglaj 36 : 33 Goražde
Borac M:TEL 35 : 32 Derventa