Odlični Radnik izvukao remi na gostovanju kod Širokog Brijega

Široki Brijeg i Radnik odigrali su utakmicu 27. kola Premijer lige BiH, koja je završena neriješenim rezultatom 1:1.

Široki je loše ušao u utakmicu, pa je Radnik u prvih nekoliko minuta imao dvije dobre situacije pred golom domaćina, ali ih nije iskoristio.

Ubrzo su domaćini ipak uspjeli prenijeti igru na protivničku polovinu i u 11. minuti došli do prve velike prilike, ali je udarac Bagarića odbranio Lučić.

Utakmica se nastavila u odličnom ritmu, a Radnik se odlično držao kako u defanzivi, tako i na sredini terena. Gosti su uspijevali dolaziti u dobre šanse i prijetiti golu Širokom, ali golova nije bilo sve do same završnice susreta, tačnije do 80. minute.

Tada je Bagarić iskoristio odbijenu loptu i sa ivice šesanesterca pogodio mrežu Radnika za 1:0.

Ubrzo se fudbaler Širokog Brijega našao u novoj prilici da udvostruči prednost svog tima, ali je nije iskoristio, pa je ostalo 1:0.

Radnik je do prilike za poravnanje došao u  84. minuti, ali fenomenalni Luka Bilobrk je fantastičnom odbranom spasio svoj gol, a samim tim i zadržao vodstvo Širokog Brijega koje nije dugo potrajalo.

Uporni Bijeljinci su u 90. minuti stigli do zasluženog poravnanja nakon greške gostiju, a gol je postigao Hadžić, koji je ujedno postavio i konačan rezultat ovog meča.

Vitez 0 : 0 Radnik
Široki Brijeg 1 : 1 Krupa
Sarajevo 0 : 0 Sloboda
Borac 1 : 1 Zrinjski
Željezničar 3 : 1 Čelik
Mladost 1 : 1 GOŠK