Važne pobjede Tanga, Salinesa i Seljaka

Devetnaesto kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine u futsalu riješilo je još jednu dilemu. Ranije otpisanim Banovićima pridružilo se i KMF Brčko zdravlje, također tim koji debituje u Premijer ligi Bosne i Hercegovine u futsalu. Brčaci su, istina, u subotu odigrali vrlo kvalitetan meč, bili i nadomak pobjede protiv novog-starog šampiona, mostarskog Starog Grada, ali je na kraju završeno 7:7, što je Brčake ostavilo na deset bodova zaostatka tri kola prije kraja i tako im oduzeo i matematičku nadu da mogu ostati u Premijer ligi.

U drugom meču subotnjeg programa FC Salines je slavio jako važnu pobjedu u Banovićima. Otpisani Banovići su u gotovo svakoj utakmici ove sezone bili tvrd orah protivnicima, ali su na kraju polagali oružje. Tako je bilo i protiv tuzlanskih Jarčeva, no na kraju Salines ipak slavi jako bitnu pobjedu u borbi za opstanak.

Nedelja je donijela fenomenalnu utakmicu u Istočnom Sarajevu. Duel nekadašnjih prvaka, juče je bila direktna bitka za opstanak u Premijer ligi. Tango je vodio dva puta u prvom poluvremenu, Leotar oba puta stizao i na odmor se otišlo pri rezultatu 3:3. U nastavku Leotar prvi postiže gol u 34. minutu, zatim pogađa i prečku da možda riješi susret, ali se Tango vraća i golom Ivice Marića na dvadeset sekundi do kraja stiže do velike pobjede.

U ostala tri meča nije bilo većih problema za domaćine. U još jednom duelu za opstanak MNK Seljak je lako izašao na kraj sa Nevesinjcima, 6:0, Zrinjski je razbio MNK Željezničar sa 7:0, dok je praktično drugi tim Centra poražen od Brotnja u Čitluku 4:0.

Rezultati: MNK Banovići - FC Salines 6:7, KMF Brčko zdravlje - FC Mostar SG 7:7, KMF Tango - KMF Leotar 5:4, MNK Seljak - KMF Nevesinje 6:0 , MNK Brotnjo - MNK Centar 4:0,  HFC Zrinjski - MNK Željezničar 7:0

Tabela: FC Mostar SG 50, MNK Brotnjo 38, MNK Zrinjski 35, MNK Centar 34, FC Salines 28, KMF Tango 28, MNK Seljak 27, KMF Nevesinje 24, KMF Leotar 23, MNK Željezničar 22, KMF Brčko zdravlje 14, MNK Banovići 9

Salines 4 : 4 Seljak
Brčko Zdravlje 2 : 5 Brotnjo
Mostar SG Staklorad 9 : 1 Zrinjski
Nevesinje 3 : 0 Tango
Centar 11 : 8 Banovići
Željezničar 2 : 6 Leotar