Igokea se prošetala kroz Kakanj, partija karijere Dalibora Ilića

Košarkaši Igokee upisali su šestu pobjedu u Ligi 6 za prvaka BiH. Oni su večeras slavili u Kaknju rezultatom 88-62.

Igokea je od samoga starta nametnula svoj ritam. Gosti iz Aleksandrovca, poveli su sa 16-2 na startu utakmice i već se tada dalo naslutiti kakav će ishod meča biti. Do kraja prvog perioda prednost Igokee je porasla na 19 razlike.  U drugom periodu Igokea je održavala svoju prednost a onda u završnici prvog poluvremena dodaje gas i odlazi na +30.

Drugo poluvrijeme bilo je čisto odrađivanje posla. Treneri su dali šansu igračima koji inače ne igraju mnogo jer je sve bilo riješeno. Igokea je u par navrata imala i +34. U samoj završnici došlo je do opuštanja u redovima gostiju pa je Kakanj malo ublažio poraz.

Igokeu je do pobjede predvodio Ljubičić sa 18 poena dok je mladi Ilić dodao 14. Sa druge strane, najbolji je bio Gaćeša sa 18 poena.

Zrinjski 91 : 75 Spars
Kakanj 62 : 88 Igokea
Bosna Royal 101 : 69 Široki