Vrijedna pobjeda Slavije u Kaknju

U 23. kolu rukometna Premijer lige Bosne i Hercegovine Slavija je u upisala vrijednu pobjedu u borbi za opstanak u Kaknju savladavši Kakanj rezultatom 36:30.

Veći dio prvog poluvremena rukometaši Kaknja su bili u rezultatskom egalu sa ekipom iz Istočnog Sarajeva. Tim Borisa Tešanovića tek u 25. minuti pravi ozbiljniju prednost od četiri gola razlike (11:15), ali mlada ekipa Kaknja je do odlaska na odmor uspjeli umanjiti prednost Slavije (15:17).

Samo sedam minuta u nastavku je bilo dovoljno igračima tima iz Istočnog Sarajeva da naprave komfornu prednost od pet golova razlike (21:26) i susret mirno privedu kraju. Svjestan da sa kratkim rosterom ne može iznenaditi Slaviju Nedžad Zaimović je u nastavku priliku za igru pružio mladom Čehajiću i Brkiću, dok je i Tešanović u ''vatru gurnuo'' nekoliko rezervista koji su mirno susret priveli kraju i zasluženo slavili.

Najefikasniji igrač susreta bio je bh reprezentativac Duško Čelica sa devet golova. Sjajan meč u ekipi Slavije odigrao je i pivot Mladen Vukadin koji je dodao osam golova, dok je Marko Pandžić postigao šest.

U poraženoj ekipi Kaknja najefikasniji je bio Vanja Smiljanić sa osam golova, dok su po šest dodali Enes Skopljak i Admir Bjelopoljak. Po pet golova postigli su Imad Klis i Edin Cerić, dok se ostali igrači Kaknja nisu upisali u listu strijelaca što dovoljno govori o tome sa koliko kvalitetnih igrača Nedžad Zaimović raspolaže u ovoj polusezoni ne umanjujući značaj igru nekoliko sjajnih defanzivaca.

Bio je ovo osmi trijumf Slavije u sezoni koja je sada na desetoj poziciji sa 25 bodova i na korak opstanka u premijrligaškom društvu, dok su izabranici Nedžada Zaimovića uz sarajevsku Bosnu zacementirani za dno tabele sa samo sedam bodova.

RK KAKANJ – RK SLAVIJA 30:36 (15:17)

Dvorana: KSC Kakanj. Gledalaca: 80

Sudije: Darko Džeba i Andrej Kolobarić (Mostar), Delegat: Damir Sobo (Banja Luka)

Sedmerci: Kakanj (7/8), Slavija (2/3). Isključenja: Kakanj (6 minuta), Slavija (8 minuta).

RK KAKANJ: Lilić, Klis 5, Cerić 5, Skopljak 6, Simić, Bjelopoljak 6, Korčanin, Brkić, Čehajić, Sužanj, Smiljanić 8, Halilović. Trener: Nedžad Zaimović.

RK SLAVIJA: Ristić, Tošić, Vuletić 2, P. Tešanović, Domazet 5, Trnčić, Moćić 4, Luketa, Trapara, Vukadin 8, M Tešanović 2, Pandžić 6, Čelica 9. Trener: Boris Tešanović.