Igokei dovoljno poluvrijeme za 1-0 protiv Bosne

Košarkaši Igokee savladali su Bosnu sa 76-51 i tako su došli do 1-0 u polufinalnoj seriji Lige BiH.

Prvi period bio je izuzetno efikasan i sa dosta dobrih poteza sa obje strane. Bosna je dobro parirala Igokei ali Igokea dobija prvi period sa 26-23. Drugi period bio je jako tvrd. Bosna je u jednom trenutku došla do tri poena prednosti ali Igokea vraća prednost i sa vodstvom 41-38 odlazi na odmor.

U nastavku je na terenu postojala samo Igokea. Briljantna igra u odbrani i sjajan napad, omogućili su Igokei da na startu drugog poluvremena dođe do dvocifrene prednosti. Ta prednost je u nastavku samo rasla. Bosna je bila nemoćna i koliko nisu imali rješenja za odbranu Igokee, govori i podatak da su za cijelo drugo poluvrijeme dali samo 13 poena. Na kraju je Igokea slavila sa 25 razlike.

Igokeu je do pobjede predvodio Artis sa 13 poena, devet skokova, pet asistencija i pet ukradenih lopti. Najbolji u redovima Bosne bio je Šturanović  sa 18 poena i deset skokova.

Zrinjski 78 : 75 Igokea
Spars 73 : 71 Široki
Kakanj 85 : 81 Bosna Royal