Bilećani na čelu kolone

U okviru 13. kolu pionirske lige RS - grupa Jug danas su na Gradskom stadionu u Bileći koplja ukrstili bilećki Hercegovac i trebinjski Leotar.
U derbiju kola lakše od očekivanog do pobjede su došli pioniri Hercegovca rezultatom 3:0 (1:0).

Pioniri Hercegovca poveli su sredinom prvog poluvremena, kada je poslije šuta Milivojevića na odbijenu loptu natrčao Uroš Puhalo i pogodio za 1:0. Sa tim rezultatom otišlo se na odmor.
Sa odličnom igrom Bilećani su nastavili i u drugom poluvremenu, a da bodovi ostaju u Bileći bilo je jasno nakon golova Dejana Popare i Marka Vujovića. Popara je pogodio iz daljine za 2:0, a konačan rezultat utakmice postavio je Vujović.

Ekipa Hercegovca danas je bila oslabljena neigranjem povređenog Obrada Vučkovića, a nastupala je u sledećem sastavu: Ognjen Milošević, Marko Vujović, Jovan Samardžić, Stefan Sudžum, Aleksandar Milivojević, Nikola Đorđić, Uroš Puhalo, Dejan Popara, Ognjen Milidragović, Nikola Radović, Veljko Janjić, Marko Milošević, Lazar Vuković, Darko Stajić i Aleksa Salatić.

Sa današnjom pobjedom Hercegovac je izbio na prvo mjesto na tabeli Omladinske lige RS - grupa Jug, dva kola prije kraja prvenstva. U sledećem 14. kolu Hercegovac kod kuće dočekuje Mladost iz Gacka, dok u posljednjem kolu gostuje ekipi Sutjeske iz Foče.

Ova talentovana generacija, koju treniraju Krsto Milenić, Nikola Lisov i Božo Rogač najmlađa je u ligi, pa ovaj uspjeh još više dobija na značaju.
Pomenuta generacija prošle godine je igrala završnicu za prvaka RS, na kojoj je zauzela četvrto mjesto.

IZVOR: Bileća Sport

Željezničar Sport team 0 : 0 Borac
Kozara 1 : 7 Velež
Široki Brijeg 3 : 0 Zvijezda 09
Radnik (BN) 2 : 0 Tuzla City
Željezničar 0 : 4 Zrinjski
Radnik (H) 1 : 0 Krupa
Sarajevo 2 : 0 Sloboda