10.05.2018 Administrator DC

Bratunac zasluženo premijerligaš

Košarkaši Borca naredne sezone, ipak, neće nastupati u Ligi BiH. Crveno-plavi su večeras u dvorani Srednjoškolskog centra u Bratuncu poraženi od istoimenog domaćina rezultatom 67:52, te je ekipa iz grada na Drini u finalnoj seriji trijumfovala rezultatom 3:1 u pobjedama.

Košarkaši u crveno-plavim dresovima podbacili su u napadačkom smislu u prve dvije četvrtine večerašnje utakmice. Naime, od 26 lopti upućenih ka košu Bratunca iz igre, samo šest je prošlo kroz obruč, sve za dva poena. Nijedna trojka nije postignuta iz 8 šuteva (na kraju utakmice jedna postignuta trojka iz 15 pokušaja), nije realizovano čak 5 slobodnih bacanja u prva dva desetominutna kvartala, a rezultat jako loše igre našeg tima je samo 18 postignutih poena u dvije četvrtine.

Sa druge strane, Bratunac je predvođen Miroslavom Kovačem, koji je stigao do dabl-dabl učinka u prvom poluvremenu (12 poena i 10 skokova), gradio prednost i u treću dionicu ušao pri plusu od 11 poena (29:18).

Sa samo 29 poena na svom kontu Borac je ušao u posljednju dionicu, u kojoj je postigao 23 poena, ali je teško bilo očekivati da se u posljednjem kvartalu mogu ispraviti sve loše stvari prikazane u 30 minuta igre do tada.

U ekipi Bratunca tri košarkaša su zabilježila dabl-dabl učinak. Prednjačio je Nebojša Erkić sa 23 poena i 11 skokova, Miroslav Kovač je postigao 12 poena i uhvatio 14 lopti, dok je Miroslav Milidrag takođe postigao 10 poena, te se zaustavio na istom broju skokova. U našem timu, Nebojša Nikolić je postigao 20 poena, dok je jedini košarkaš sa dvocifrenim brojem poena uz njega Srđan Lončar sa 14 poena.

BRATUNAC – BORAC 67:52 (16:11, 13:7, 14:11, 24:23)

dvorana: Srednjoškolskog centra u Bratuncu, gledalaca: 1500, sudije: Milan Adamović, Saša Babić i Dejan Brestovac.

BRATUNAC: Erkić 23, Bogičević 5, Kupusović 5, Kovač 12, Milidrag 10, Deurić, Alempić, Milošević, Maksimović 2, Jokić, Deronjić, Pilindavić 10. Trener: Milivoje Mlađenović.

BORAC: Kecman 6, S. Lončar 14, Lakić, P. Lončar 8, Nikolić 20, Barbarez 3, Omerkadić, Ćulum, Mikeš 1, Samardžić, Aničić, Stupar. Trener: Marko Taušan.

(borac-sport, foto: borac-sport)