Igokea sigurna u Laktašima, za 1-1 u finalu

Košarkaši Igokee savladali su Zrinjski sa 80-59 u drugoj utakmici finalne serije prvenstva Bosne i Hercegovine, te su tako došli do 1-1 u seriji.

Zrinjski je dobro otvorio susret. Igrali su gosti sjajno u odbrani i kroz dobru odbranu došli su do šest poena prednosti u ranoj fazi utakmice. Igokea se mučila u napadu a kakav-takav ritam pronašli su ulaskom Artisa. Ipak, Zrinjski je bolje odigrao prvi period i imali su četiri poena prednosti. Igokea je uspjela da izjednači na startu drugog perioda ali novom serijom ofanzivnih skokova, Zrinjski dolazi do 24-19. Tada Milaković zove tajm aut i tad je uspio razdrmati svoju ekipu. Mnogo ozbiljnije je Igokea igrala u nastavku prvog dijela i do odmora su napravili preokret. Na poluvremenu je bilo 36-30 za Igokeu.

U trećem periodu Igokea je nastavila da igra sjajno u odbrani. Velika energija i agresivnost u odbrani, dalo je rezultata. Zrinjski se mučio da dođe do poena. Nakon trećeg perioda, Igokea je imala 12 poena prednosti. Igokea je dobro otvorila poslednji period i u prva dva-tri minuta riješila je pitanje pobjednika. U samoj završnici Milaković je pružio šansu mlađum momcima, koji su igrali veoma lijepo i atraktivno a rezultat nije trpio. Na kraju je Igokea slavila sa 21 razlike.

Igokeu je do pobjede predvodio Marko Ljubičić sa 14 poena i sedam skokova, dok je Radivojević dodao deset poena. Treba reći da je Igokea igrala izuzetno timski i da je dosta igrača dalo veoma dobar doprinos. Zrinju je predvodio Igrutinović sa 14 poena i šest skokova.